Üsküdar Üniversitesi Optisyenler yetiştirecek

Davranış bilimleri ve sağlık alanında uzman Üsküdar Üniversitesi, 2013-2014 akademik yılında önemli bir bölümü daha programına ekledi.

Davranış bilimleri ve sağlık alanında uzman Üsküdar Üniversitesi, 2013-2014 akademik yılında önemli bir bölümü daha programına ekledi.

Geleceğin önemli mesleklerinden biri olarak görünen Optisyenlik, Üsküdar Üniversitesi’nin eğitim programlarından biri oldu. 60 öğrencilik kontenjanı olan Üsküdar Üniversitesi’nin Optisyenlik Programı’nı, YGS-1 puan türünden 140 barajını aşan öğrenciler tercih edebilecek. Optisyenler, görme bozukluklarının düzeltilmesi ve giderilmesinde dizayn  edilen optik gereçlerin tedarik ve hastaya uygulanmasında önemli bir alan. Bu alanın mezunları aynı zamanda kendi iletmelerini de açabiliyor. Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde düzenlenen bu programla kalifiye elemanlar yetiştirilecek. Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Tıbbi Sekreterlik, Tıp Sekreterliği, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Tıp Elektroniği, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi alanlarından mezun olan öğrenciler Sınavsız Geçişle tercihte bulunabilirken diğer lise türlerinden mezun olan öğrenciler de 140 barajını aşmaları halinde optisyenlikte eğitim alabilecek. Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Gülten Kaptan program hakkında; “Careercast.com tarafından 2013 yılında gerçekleştirilen araştırmaya göre çalışan memnuniyeti ve kazanç gelirlerine göre yeniçağın gözde ilk 100 mesleği arasında; Ergoterapist, Fizyoterapist, Biomedikal Mühendislik, Optisyenlik gibi alanlar ön sıralara yükselmeye başladı. Üsküdar Üniversitesi olarak Optisyenlik’i geleceğin önemli mesleklerinden biri olarak görüyoruz. Sunduğumuz program için en büyük hedefimiz, genel halk sağlığı bilgisine sahip, girişimci ve kendini yenileyebilen, mesleği ile ilgili çevresel, toplumsal ve etik problemleri, bunlarla ilgili sorumluluklarını bilen teknik elemanlar yetiştirmek. Bu programdan mezun olan öğrenciler “Optisyen” unvanı ile kendi optik mağazalarını açabilecekleri gibi, optisyenlik müesseselerinde mesul müdür olarak da çalışabilecekler” görüşünde bulundu.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:31 Mayıs 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.