Üsküdar Üniversitesinden Bağımlılık Dergisi

Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık Uygulama ve Araştırma Merkezi, “Current Addiction Research” isimli Güncel Bağımlılık Araştırmaları Dergisinin ilk sayısını bilim dünyasına sundu. Türkçe ve İngilizce yayınları kabul edecek olan hakemli dergi, yılda dört kez basılacak. Derginin ilk sayısında önemli araştırmalar bulunuyor.

Üsküdar Üniversitesi Yayınları, akademik yayınlarına bir yenisini daha ekledi. Sosyal Bilimler, The Journal of Neurobehavioral Sciences (JNBS) dergilerinden sonra şimdi de “Current Addıctıon Research” isimli Güncel Bağımlılık Araştırmaları Dergisini akademiye kazandırdı.

Üsküdar Üniversitesinden Bağımlılık Dergisi

Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz editörlüğünde çıkarılan dergi, alkol/madde ve davranışsal bağımlılıklar ile tedavileri konusunda günceli yakalamayı hedefliyor. Bu konularla ilgilenen klinisyenler ve sağlık profesyonelleri için açık erişimli dergide güncel bağımlılık araştırmaları yer alıyor.

Herhangi bir yayın ücreti olmayan hakemli derginin içeriği, madde ilişkili bağımlılıklar ve davranışsal bağımlılıklar üzerine genetik, nörobiyolojik, klinik ve psikolojik araştırmaları içeren bağımlılık pratiğindeki gelişmeler oluşturuyor.

Yılda 4 kez İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki dilde çıkacak derginin ilk sayısında önemli araştırmalar ve konu başlıkları yer alıyor:

- Türkiye’de uyuşturucu ile mücadele çalışmaları.                                                                                                        

- Bergen Facebook kullanım bozukluğu ölçeğinin Türkçe formunun üniversite öğrencilerinde geçerlik ve güvenirlik çalışması.                                                                                                                                                                                                      - Özel bir psikiyatri hastanesinde yatarak tedavi gören hastalarda akut ajitasyon durumlarında uygulanan tedavi ve yaklaşımlar.                                                                                                                            - Alkol kullanım bozukluğunun genetiği.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:22 Ağustos 2017

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.