Üsküdar Üniversitesi'nin 2. uluslararası başarısı

İngiltere’nin önemli Üniversitelerinden Swansea Üniversitesi, Mütevelli Heyetine Üsküdar Üniversitesi’nden bir öğretim üyesini seçti.

İngiltere’nin önemli Üniversitelerinden Swansea Üniversitesi, Mütevelli Heyetine Üsküdar Üniversitesi’nden bir öğretim üyesini seçti.

Doktorasını o üniversitede yapan, bu dönemde önemli başarılar gösteren Prof. Dr. Muhsin Konuk, mütevelli heyetine seçilmenin Üsküdar Üniversitesi ve Türkiye adına kendisini gururlandırdığını söyledi. İlk defa Türkiye’de yaşadığı halde bir Türk, yabancı bir üniversitenin mütevelli heyetine seçildi. Üsküdar Üniversitesi, Uluslararası Dünya Hipnoz ödülünü geçtiğimiz haftalarda öğretim görevlisi Ali Eşref Müezzinoğlu ile alırken, ikinci bir başarıyı da Prof. Dr. Muhsin Konuk ile yaşadı. Dünyanın önemli üniversitelerinden sayılan, İngiltere’de eğitim-öğretimini sürdüren Sweansea Üniversitesi, mütevelli heyetine Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Profesörü Muhsin Konuk’u da dahil etti.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİNİ TANIYIN ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’NDEN HABERLER

Konuk, 1990-1994 yılları arasında doktorasını yaptığı üniversitede önemli başarılara imza attı. Üniversitenin, mütevelli heyetine okullarında başarı gösteren akademisyenleri de dahil ettiğini vurgulayan Konuk, bu görevin Üsküdar Üniversitesi ve Türkiye adına kendisine gurur verdiğini sözlerine ekledi. İngiltere’de mütevelli heyetinin senato ve konseyin de üzerinde olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Muhsin Konuk, verilen görevin hem üniversite hem de Türkiye açısından birlikte bilimsel çalışmalar yapma imkânından ötürü sevindirici olduğunu kaydetti. 01 Aralık 2012 tarihi itibariyle görevin kendisine tebliğ edildiğini, 3 yıl boyunca da bu görevi sürdüreceğini vurgulayan Konuk, Swansea Üniversitesi ile öğrenci ve hoca değişimi çalışmaları planladıklarını da söyledi. Prof. Dr. Muhsin Konuk’u etkin görevinden ötürü tebrik eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka ise ileride belki de iki üniversitenin kardeş üniversite olabileceğinin altını çizdi. Şaban Özdemir (NPGRUP)

Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:08 Aralık 2012

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.