Üsküdar'da önemli kongre

8. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi, Üsküdar Üniversitesi ’nde yapılacak…

8. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi, Üsküdar Üniversitesi ’nde yapılacak…

uskudar_universitesi_kongreDil ve konuşma bozuklukları alanında dünyaca ünlü uzmanların konuk olacağı kongrede son gelişmeler ve çalışmalar masaya yatırılacak. Üsküdar Üniversitesi, 8. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi’ne ev sahipliği yapıyor. Bu yıl 18-19 Mayıs 2015 tarihlerinde, Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Konrot’un Başkanlığında, Dil Konuşma Bozuklukları Uzmanları Derneği (DKBUD) ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirilecek kongre, 17 Mayıs’ta düzenlenecek çalıştay ile başlayacak.

DÜNYACA ÜNLÜ UZMANLAR BULUŞACAK

Dil ve konuşma terapistlerinin katılacağı kongre, Türkiye’den ve Dünya’dan bu alanda yürüttükleri çalışmalarla tanınan birbirinden değerli akademisyenleri ağırlayacak.  ABD’nin Indiana eyaletindeki Purdue Üniversitesi’nden Dil ve Konuşma Terapisti öğretim üyesi Prof. Dr. David J.Ertmer, Pittsburg Üniversitesi’nden J.Scott Yaruss ve Yale Üniversitesi’nden Prof. Leslie Altman Rescorla kongrenin konuk konuşmacıları arasında yer alıyor. Dil ve konuşma bozukluklarına dair her şey bu kongrede Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşkede düzenlenecek kongrede; “Normal Dil ve Gelişimi”, “Okuma – Yazma Gelişimi”, “Diller Arası Karşılaştırmalar”, “Dil ve Konuşma Bozuklukları”, “Dilin tüm bileşenleri ile ilgili gelişimsel bozukluklar– Fonolojik/artikülasyon, sentaktik ve morfolojik, semantik ve pragmatik”, “Özgün dil bozuklukları”, “Okuma – yazma sorunları”, “Ses bozuklukları”, “Yutma bozuklukları”, “Yarık dudak-damak”, “Kekemelik”, “Sonradan edinilmiş dil bozuklukları– Afazi, TBI”, “Motor konuşma bozuklukları”, “Geriyatrik iletişim bozuklukları”, “İşitme Engeline Bağlı Dil ve Konuşma Bozuklukları”, “Zihin Engeline Bağlı Dil ve Konuşma Bozuklukları”, “Otizme Bağlı İletişim Bozuklukları”, “Dil-beyin araştırmaları”, “Destekleyici ve alternatif iletişim”, “Dil ve konuşma bozukluklarında güncel sorunlar”, “Dil ve konuşma bozukluklarını önleme, tanı/değerlendirme, terapide etkinlik/verimlilik” ve “İletişim bozukluklarında personel yetiştirme” konuları ele alınacak. Kongre web: //dkbk.org/ www.uskudar.edu.tr

Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:22 Nisan 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.