Üşümeyi engelleyen bitkiler

bitkiler,yararlı bitkiler,bitkiler hakkında,üşümeye iyi gelen bitkiler

Kış aylarında kat kat giyinsek de soğuk bizleri savunmasız bırakır. İşte üşümeyi engelleyen bitkiler.

usumeengelleyenÖzellikle Aralık ve Ocak aylarında yağan kar bu durumu daha da zorlaştırır. Diyetisyenler hastalıklara davetiye çıkaran kış mevsiminde öncelikle aldığımız besinlere dikkat etmemiz gerektiğini vurguluyorlar zira gıda takviyeleri ile kış aylarının sert ve soğuk geçen havalarını bir nebze de olsa kırmak hiç de fena sayılmaz. Özellikle bitkilerin mucizevî etkilerinden faydalanmak hem ucuz hem de çok pratik. İşte sizler için derlediğimiz üşümenizi engelleyecek bitkiler.

ZENCEFİL

Kan dolaşımını uyaran zencefil kanın el ve ayaklara kolayca ulaşmasını sağlar bu yüzden kış aylarında normalden fazla üşüyen insanlar için oldukça etkili bir bitkidir.

EKİNEZYA

Bağışıklık sistemini güçlendiren ve soğuk algınlığına karşı koruyan ekinezyanın çayını günde bir bardak içmeniz yeterlidir.

BAHARAT ÇAYI

Vücut ısısını arttırarak terlemeyi de tetikleyen baharat çayı soğuk ve sert havalara karşı oldukça etkili bir formül, yapmanız gereken tek şey 1 çay kaşığı acı toz biber, yarım yemek kaşığı siyah turp ve 2/3 diş sarımsağı karıştırıp üzerine bir bardak sıcak su ilave etmek!

LİMON ÇAYI

C vitamini açısından zengin limonu dilimleyip sıcak suya ilave ederek hem bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir hem de soğuklara karşı kendinizi koruyabilirsiniz. FORMSANTE

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:04 Ekim 2014Yayınlanma Tarihi:10 Ekim 2014