ÜÜTV'de Yeni Yayın Dönemi başladı

Üsküdar Üniversitesi Televizyonu ÜÜTV, ortaya çıkardığı özgün içerikle her geçen gün çok daha fazla sayıda seyirciye ulaşmayı başarıyor.

Üsküdar Üniversitesinin ürettiği bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif bilginin dijital platformlar üzerinden tüm Türkiye ve dünyaya paylaşılmasında aracı olan ÜÜTV, yeni akademik yılla beraber yeni yayın dönemine de başladı.

Hem Üsküdar Üniversitesi hem de NPİSTANBUL Beyin Hastanesi tarafından düzenlenen birçok etkinliği canlı yayınlarla izleyicilerine ulaştıran ÜÜTV ayrıca özel programlarıyla da dikkat çekmeyi başarıyor.

Hafta içi her sabah 09.00-09.30 arası Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafında hazırlanıp, yayınlanan Üsküdar Yenigün programıyla başlayan ÜÜTV günlük yayınları, haftalık 15 farklı canlı yayından oluşuyor.

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nin akademik ve idari personelleri tarafından hazırlanan programlar, özgün içerikleriyle her kesimden izleyiciye hitap ediyor.

Bir üniversite televizyonunun çok öteside yayınlara ve içeriğe imza atan ÜÜTV, internet ortamından HD kalitede izlenebiliyor. ÜÜTV yayınları ayrıca Üsküdar Üniversitesi Televizyonu'nun resmi facebook sayfasında da canlı yayınlarını paylaşıyor.

ÖĞRENCİLER İÇİN GERÇEK YAYINCILIK ORTAMI SAĞLIYOR

Üsküdar Üniversitesi Televizyonu ÜÜTV kuruluş amacına uygun olarak öncelikle İletişim Fakültesi öğrencilerinin uygulama yapmalarını ve mezuniyet öncesi tecrübe kazanmalarını amaçlıyor. Altunizade'deki Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşkede yer alan TV stüdyoları belirlenen programlara uygun olarak öğrencilere kamera ve rejiyi kullanma, kurgu ve dış çekim yapabilme imkanı veriyor.

Tecrübeli akademik ve idari kadrosuyla öğrencilere güncel yayıncılık hakkında bilgi ve tecrübe kazandırmayı hedefleyen ÜÜTV aynı zamanda toplumu bilgilendirici, eğitici ve uzmanlık alanlarına ilişkin bilgi paylaşımını amaçlayan programlara da imza atıyor.

ÜÜTV tarafından yapılan yayınların kayıtları kanalın resmi YouTube hesabından da arşiv olarak paylaşılıyor. Bu sayede canlı olarak izlenemeyen yayınları daha sonra kayıt üzerinden yine HD olarak izleme imkânı sunuluyor.

Kanalın yayın içeriğinin her geçen gün artan şekilde zenginleşerek izleyicilere ulaştırılması hedefleniyor.

ÜÜTV Web TV … tv.uskudar.edu.tr
ÜÜTV Facebook … www.facebook.com/uskudaruniversitesitelevizyonu/
ÜÜTV YouTube … https://www.youtube.com/channel/UCs3PHsbbvLveXASmDI9NCKg

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

 


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:31 Ekim 2017Yayınlanma Tarihi:30 Ekim 2017