UYKU SORUNUNUZU NP ÇÖZÜYOR

Şaban Özdemir (NP GRUP)

Rahat uyumak sizin de hakkınız!

NP GRUP; nöroloji, KBB, göğüs ve psikiyatri uzmanlarının ortak disipliner çalışmasıyla uyku sorununuzu siz uykudayken çözüyor.

 


Uykuya dalmakta veya uykuyu sürdürmekte güçlük mü çekiyorsunuz?

Sabah erken saatte uyanma, aşırı uyuma isteği, uyku nöbetleri, uykuda soluk durmaları gibi sorunlarıyla karşı karşıya mısınız?

Siz de sık sık kâbus görüyor, gece terörleri, huzursuz bacak sendromu gibi uyku bozukluğu rahatsızlıkları mı yaşıyorsunuz?

Sabaha yorgun kalkanlardansanız üzülmeyin! Uyku bozukluğu sorununuzu NP GRUP, uyku laboratuarlarında çözüyor.

Hayatımızın yaklaşık 1/3' ü uykuda geçmektedir. Bu uzun süreç incelendiğinde hızlı göz hareketlerinin olduğu(REM) ve olmadığı(N-REM) 5 dönemden oluştuğu görülmektedir. Öyle ki bu dönemler yetişkinler için günde ortalama 7-8 saat olan uyku süresine dağılıyor.

Uykuya dalmakta veya uykuyu sürdürmekte güçlük, sabah erken saatte uyanma, aşırı uyuma isteği, uyku nöbetleri, uykuda soluk durmaları; sık kabus görme, gece terörleri, huzursuz bacak sendromu gibi sıralanabilen uyku bozuklukları bir başka ruhsal hastalığın habercisi olabileceği gibi temel sorun olarak da görülebiliyor.

Zaman zaman fiziksel, sosyal durumlara bağlı kişi uykusuzluk yaşayabilir ancak bu haftada 2-3 kez, en az bir ay devam etmesi durumunda kişide uyku bozukluğu var demektir.

NPİSTANBUL Hastanesi oluşturduğu iki uyku odası, bir fototerapi odası, bir uyku deprivasyon odası ve merkezi dijital tetkik sistemi ile uyku bozukluklarına çözüm oluyor.

Rahatsızlıklarınız; nöroloji, KBB, göğüs ve psikiyatri umanlarının ortak disipliner yaklaşımı ile çözülüyor. Tedavinin psikolojik boyutu da unutulmuyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:23 Mayıs 2011

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.