UYKUNUZ KAÇMASIN

SINAV ÖNCESİ UYKUNUZ KAÇMASIN

A.A

Sınavlar öncesi gece uykularının bölünmemesi ve sınav sırasında dikkatlerini dağıtacak eğlencelerin yapılmaması gerekiyor.


Kayseri Çevre ve Orman Müdürlüğü, Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi adayların gece uykularının bölünmemesi ve sınav sırasında dikkatlerini dağıtacak eğlence dahil tüm etkinliklerin yapılmaması çağrısında bulundu.

Açıklamada adayların dikkatini dağıtacak, uykusunu bölecek, konsantrasyonlarını azaltacak durumların oluşmaması için uyarıda bulunulurken şöyle denildi:
“Bilindiği gibi gürültü, günlük hayatımızın parçası olmakla birlikte, insan sağlığı üzerinde geçici veya sürekli işitme bozuklukları gibi fiziksel etkiler, kan basıncının artması, dolaşım bozukluğu, solunumda hızlanma, kalp atışlarında yavaşlama, ani refleks gibi fizyolojik etkilerle verimin düşmesi, konsantrasyon bozukluğu ve hareketlerin yavaşlaması gibi performans etkileri gösterdiği bilinmektedir.”

Pazar günü yapılacak YGS'ye hazırlanan gençler ve onları yetiştiren ailelerini, tedirgin ve huzursuz edecek, başarıyı olumsuz etkileyecek, sınav öncesi gece uyku bölünmesi olmaması için herkese çağrı yapıldı. adayların sınav sırasında dikkatlerinin dağılmaması için cumartesi günü akşam saatlerinden itibaren pazar günü sınav bitimine kadar eğlence ve çevreden rahatsız edebilecek davranışlardan uzak durulası ve gürültü yapılmaması konusunda herkesin duyarlı olması istendi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:10 Nisan 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.