UZMANLAR TEŞHİS EDEBİLİR

PSK. DR. AYŞEGÜL ERAY

Ancak yine de bazı belirtiler gözünüze çarpabilir. Bir çalışmada, hastaların, doğru bir teşhis için 10 ya da daha fazla doktora muayene olduğu ve panik rahatsızlığına sahip olduğu tanımlanan dört kişiden sadece birine doğru tedavi uygulandığı görülmüştür. İşte bu yüzden, belirtilerin neler olduğunu ve doğru tedavinin uygulandığını bilmek önemlidir.

Birçok kişi zaman zaman panik nöbeti geçirebilir.

Eğer siz de bu tür bir ya da iki nöbet geçirdiyseniz, büyük bir ihtimalle telaşlanmaya gerek yoktur. Panik rahatsızlığının ana belirtisi, daha sonra gelecek olan panik nöbetlerinden korkmaktır. Eğer tekrarlayan (dört veya daha fazla sayıda) birkaç panik nöbeti geçirdiyseniz ve özellikle bir nöbetin ardından başka bir nöbet daha geçireceğinizden korkuyorsanız, bu belirtiler panik veya kaygı rahatsızlıkları alanında uzman birine görünmeniz için yeterlidir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:06 Şubat 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.