Üzüntüden mezarı başından ayrılmıyor

Trafik kazasında kaybettiği sahibini mezar başında 15 gün boyunca bekleyen Tommy, yemeği ve suyu reddetti ve yerinden hiç ayrılmadı.

Trafik kazasında kaybettiği sahibini mezar başında 15 gün boyunca bekleyen Tommy, yemeği ve suyu reddetti ve yerinden hiç ayrılmadı.

uzuntuayrilmadiPerişan olan zavallı Tommy arama kurtarma ekiplerince bulundu ve sahibin annesi tarafından teslim alındı. 18 yaşındaki Hindistanlı genç Bhaskar Shri, 5 yıl önce Tommy’yi evlat edinmişti. O günden sonra sahibinden bir gün bile ayrılmayan Tommy, ona çok sadıktı. Shri, iki hafta önce bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Zavallı köpek ise, sahibinin mezarı başından ayrılmadı. Aç ve susuz kaldı, ama yerinden kıpırdamadı. En sonunda Hindistan’daki Blue Cross adındaki hayvan koruma derneği Tommy’yi kurtardı ve Bhaskar’ın ailesine teslim etti.

ARTIK EMİN ELLERDE

Shri’nin Hindistan, Chennai kentinde bulunan mezarı başından ayrılmayan Tommy’yi bulan kurtarma görevlisi Dawn Williams, ‘İlk akşam mezar başında Tommy’yi gördüm ve onu aklımdan çıkaramadım. 13. gün gittiğimde aynı yerde, aynı pozisyonda duruyordu. Perişandı. Açlıktan ölmüştü ve gözlerinde yaşlar gördüm, bundan eminim. Ona biraz su ve bisküvi verdim ama hareket etmeyi reddetti. Sonra ekip arkadaşlarımla birlikte civarı dolaştım ve komşulara kaybolan bir köpek olduğunu söyledim' diye konuştu. Tommy, Bhaskar’ın annesini gördüğünde onun kucağına zıplamış. ‘Onu oğlumun bir hatırası olarak görüyorum’ diyen acılı anne, Tommy’yi sahiplendi ve eve götürdü.

HAÇİKO 9 YIL SAHİBİNİ BEKLEMİŞTİ

Haçiko, 9 sene boyunca sahibini aynı yerde bekledi. Japonya’da sahibini her gün aynı metro istasyonunda bekleyen Haçiko da, sadakatin bir simgesi haline gelmişti. Bir gün Haçiko'nun sahibi yaşlı profesör kalp krizi geçirdi ve öğretim görevlisi olduğu üniversiteden gelemedi. Haçiko, tam 9 yıl boyunca sahibinin işten gelmesini bekledi. 11 yaşındayken de metro kapısında öldü. Ölümünden sonra metro istasyonunun kapısına heykeli dikildi. HÜRRİYET

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:04 Eylül 2014Yayınlanma Tarihi:06 Eylül 2014