Yaratıcı Yazarlık Atölyesi'nde önemli isim

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi “Yaratıcı Yazarlık Atölyesi” etkinliği düzenledi.

Medya ve İletişim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Feride Zeynep Güder’in moderatörlüğünde gerçekleşen etkinliğin konuğu Gazeteci, Yazar Nuriye Akman oldu. Güney Yerleşke de düzenlenen etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

“Kimse kitap okumadan iyi bir yazar olamaz”

Liselerde edebiyatın öğrencilere sevdirilmesi çok önemli olduğunu söyleyen Akman, öğrencilerin içlerinde ki edebiyat arzusunun ortaya çıkarılması gerektiğini vurguladı. Yazarların kişiliğine değinen Akman, “Yazar olaylara ne zaman mikroskop altında ve ne zaman teleskop ile bakacağını bilen insandır. Kimse kitap okumadan iyi bir yazar olamaz” dedi.

“Edebiyat zihinle görmeyi sağlar”

Okumanın ve yazmanın beynimizin çalışmayan bölgelerini çalıştırdığını söyleyen Akman öğrencilerin okuma ve yazma becerilerini geliştirmesi gerektiğini ifade etti. Akman, “Edebiyat zihinle görmeyi sağlar. İyi bir yazar olmanın ilk şartı okumaktır, yazar derdini derman yapan kişidir” şeklinde konuştu.

“Arzuya bir engel eklemeniz halinde mükemmelliğe ulaşabilirsiniz”

Edebiyatın ciddiyet ve sabır gerektirdiğine değinen Akman, “Bir kimsenin iyi bir yazar olması için tek şart doğuştan edinilmiş bir başarı değildir. Kişi okuyarak ve çaba göstererek de başarılı olabilir. Yazacağınız metinlerde yarattığınız arzuya bir engel eklemeniz halinde mükemmelliğe ulaşabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Etkinlik sonunda Gazeteci, Yazar Nuriye Akman öğrencilere gerçekleştirdiği söyleşi üzerine kısa bir metin yazdırıp öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:28 Aralık 2019Yayınlanma Tarihi:27 Aralık 2019