YAŞAMA SARILAN ELLER

A.A

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı ana sponsorluğunda "Yaşama Sarılan Eller/Hands Tenacious of Life" adlı proje kapsamında, kanseri yenen Avrupalı gençleri Kapadokya'da buluşturdu.

LÖSEV'den yapılan yazılı açıklamada, 6–15 Temmuz tarihleri arasında LÖSEV'in ev sahipliğinde gerçekleşen gençlik projesi ile Lüksemburg, Macaristan, Romanya, Polonya ve Portekiz olmak üzere 5 farklı Avrupa ülkesinden kanseri yenmiş gençlerin Türkiye'de bir araya geldiği kaydedildi.

Kanseri yenen gençlerin, 'Umut İçin Sanat” teması çerçevesinde Türk gençlerle sanatsal faaliyetlerde ve aktivitelerde bulunarak lösemi tedavisi süren çocuklara moral ve umut aşılayacaklarının ifade edildiği açıklamada, her ülkeden 4 genç ve 1 grup lideri olmak üzere toplam 30 kişinin katıldığı projenin 6 Temmuzda Kapadokya'da başladığı ve 5 gün Kapadokya'da kalacak gençlerin, 4 gün de Ankara'da kalacakları bildirildi.

Kanseri yenen gençler Karlıkevi Otel'in konaklama sponsorluğunda Kapadokya'da yapacakları çalışmalarda kansere ilişkin deneyimlerini, geleceğe dair umutlarını, hayatın sanat penceresinden yorumlayacakları ve başta ebru sanatı olmak üzere pek çok geleneksel Türk el sanatları ile tanışacakları, ayrıca her akşam düzenlenecek kültür geceleri ile katılımcı ülkelerin kendi kültürlerini tanıtarak ortak Avrupa Kültür haritasını oluşturacakları da ifade edildi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:09 Temmuz 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.