Yatay Geçişlerde %75’e varan burs imkânı!

Davranış bilimleri ve sağlık alanında Türkiye’de üniversite eğitiminde özgün bir model sunan Üsküdar Üniversitesi Yatay Geçişlerde öğrencilere %75’e varan burs imkânı sunuyor.

Bünyesindeki hastane, poliklinikler, araştırma merkezleri ve laboratuvarları ile öğrencilerine akademik bilginin yanında uygulama imkânları da sunan üniversite, her bir öğrencisini insani değerlerine bağlı iyi bir insan olarak da yetiştirmeyi hedefliyor.

Bugünün ve geleceğin mesleklerini multidisipliner bir eğitimle öğrencilere aktaran Üsküdar Üniversitesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, İletişim Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda yer alan bölüm ve programlarıyla bugünün ve geleceğin profesyonellerini yetiştiriyor. 

TEORİK VE PRATİK BİR ARADA!

Üsküdar Üniversitesi’nde teknolojinin son yeniliklerine sahip farklı alanlarda çok sayıda laboratuvarı bulunuyor. Laboratuvarlar, öğrencilerin uygulama ve araştırma yapmalarına, mesleki beceri kazanmalarına katkı sağlamayı hedefliyor. Öğrenciler, derslerde edindikleri teorik bilgileri, teknoloji ile donatılan laboratuvarlarda ve simülasyon odalarında hayata geçiriyor. Öğrenciler, teorik eğitimin yanı sıra uygulama fırsatı da yakalıyor. 

İŞ VE STAJ İMKÂNI!

Üsküdar Üniversitesi, bünyesinde bulunan NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi ve polikliniklerinin yanı sıra anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarında da öğrencilerine staj olanağı sağlıyor. Alanında uzman akademisyenlerden ders alan öğrenciler, staj sayesinde bilgilerini hayata geçirme şansına sahip oluyor. Üsküdar Üniversitesi öğrencileri alanında uzman bir üniversitede dünya standartlarında eğitim görmenin yanı sıra, Türkiye’nin tek özel dal hastanesi olan NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nin tecrübeli kadrosuyla tanışıyor, aynı yapı içinde staj ve kariyer fırsatına sahip oluyor.

DÜNYANIN SAYGIN ÜNİVERSİTELERİYLE İŞBİRLİĞİ…

Üsküdar Üniversitesi’nin dünyanın değişik yerlerindeki önemli üniversitelerle Erasmus anlaşması bulunuyor. Öğrenciler, Almanya’dan Romanya’ya, İtalya’dan İsveç’e kadar birçok ülkedeki saygın üniversitelerde eğitim görme fırsatını yakalıyor. Üniversite, psikoloji alanında Türkiye’nin en fazla ERASMUS anlaşmasına sahip üniversitesi olma özelliği taşıyor. Üniversite öğrencilerine yurt dışında yüksek lisans ve doktora imkânı da veriyor.

ÖZGÜN DERS PROGRAMLARI…

Bireyin güçlü yanları, yetenekleri, kişiliği ve olumlu özelliklerini öne çıkarmayı amaçlayan Pozitif Psikoloji uygulamalarının, davranış sağlığı ve bilimleri alanındaki pek çok çalışmada önemi giderek arttırıyor. Üsküdar Üniversitesi kendini tanıma-farkındalık, iletişim becerileri, motivasyon, sebatlılık, uzlaşmacılık gibi birçok kavramı içinde barındıran pozitif psikoloji dersini öğrencilerine veriyor.

Türkiye’de yine ilk kez Üsküdar Üniversitesi’nde uygulanan Üniversite Kültürü dersi ile öğrencilerin sosyalleşmesi sağlanıyor. Alanında uzman isimlerin konuşmacı olarak katıldıkları Üniversite Kültürü dersleri, öğrencilere farklı meslekleri tanıtmayı hedefliyor. Sinemadan edebiyata, kültür sanatın değişik dallarından medya dünyasına kadar pek çok sektörden uzman isimlerle buluşan öğrenciler, bu alanları tanıma olanağına sahip oluyor.

KARİYER PLANLAMASI…

Üsküdar Üniversitesi’nden mezun olan öğrenciler, geleceğe meslektaşlarından bir adım daha önde başlıyorlar. Üsküdar Üniversitesi Kariyer Planlama Merkezi ile öğrenciler kendilerini ve yeteneklerini keşfediyor. Öğrenciler, geleceğe yönelik planlarını akademisyenlerle birlikte oluşturuyorlar.

%75’E VARAN BURS İMKÂNI!

Üsküdar Üniversitesi, yatay geçiş döneminde de öğrencilere geniş burs olanakları sunuyor. Üniversite, yatay geçiş yapan öğrencilerden kendi üniversitesinde herhangi bir burs veya indirimi olan öğrencilere ve devlet üniversitesinden yatay geçiş yapanlara %75 ' e varan oranlarda burs desteği sağlıyor. Burslar, Mütevelli Heyeti tarafından öğrencinin daha önceki burs durumu ve almış olduğu taban puanı temel alınarak belirleniyor. Öte yandan öğrencinin okulundaki ağırlıklı genel not ortalamasının 3,80-4,00 arasına olması durumunda belirlenmiş olan bursuna ilave %10 burs desteği sağlanıyor.  Daha önce kendi okulunda önemli bilimsel çalışmalarda bulunmuş olan öğrenciler de durumlarını belgelendirmeleri ve Mütevelli Heyetin uygun görmesi şartıyla değişen oranlarda ilave destek bursları alabilecek.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:12 Ocak 2016