Alptekin

Doç.Dr. Alptekin ÇETİN

Kısa özgeçmiş

1982 yılında Denizli’de doğdu. 2000 yılında Denizli Fen Lisesi’ni bitirdi. 2000-2006 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimi aldı. 2006-2011 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'nda psikiyatri eğitimini tamamladı. Psikiyatri asistanlığına devam ederken,

2008 yılında Johns Hopkins University School of PublicHealth'da Tobacco Control Program(Tütün Kontrol Programı) eğitimine Türkiye’yi temsilen katıldı. "Kapalı Serviste Takip Edilen Şizofreni Hastalarının Sigara İçme Alışkanlıklarının Değerlendirilmesi" uzmanlık tezi ile 2012 yılında psikiyatri uzmanı oldu. 2012-2014 yılları arasında Denizli Acıpayam Devlet Hastanesi’nde psikiyatri uzmanı olarak çalışarak devlet hizmet yükümlülüğünü tamamladı. Devlet hizmetinden kendi isteği ayrılmıştır. Halen NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nde psikiyatri uzmanı olarak çalışmaktadır. Bilişsel ve davranışçı terapi eğitimini devam ettirmektedir. Alkol ve madde bağımlılığı, geropsikiyatri ve psikotik bozukluklar özel ilgi alanlarıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.


Paylaş


© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.