Aslı

Uzm. Psk. Aslı BAŞABAK

Kısa özgeçmiş

Lokasyon: NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi - Ümraniye / İSTANBUL

2011 yılında Okan Üniversitesi klinik psikoloji yüksek lisansını “Antisosyal ve Borderline Kişilik Bozukluklarında Dürtüsellik ve Öfke” başlıklı projesiyle bitiren Başabak, 2007 yılında Mersin Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olmuştur.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi ve Aile Terapisi eğitimlerinin yanında Farkındalık Terapisi, Alkol ve Madde Bağımlılığı, İnternet ve Bilgisayar Bağımlılığı eğitimleri ve Sorun Çözme Terapisi eğitimini de almıştır.

2010-2012 yılları arasında Kültegin Ögel’in kurucu olduğu Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği’nde ergenlerde alkol ve madde bağımlılığıyla çalışmıştır. Bu alanda Kültegin Ögel’in cezaevleri için geliştirilen ve sonrasında hastane ve denetimli serbestlik programlarında da kullanılan Alkol-Madde Bağımlılığı Tedavi Programı’nın (SAMBA) hem geliştiricilerinden hem de uygulayıcılarındandır.

Bunun yanında Adalet Bakanlığı bünyesinde yürütülen hükümlülerin tekrar suç işlemeye yönelik risk değerlendirmelerini içeren cezaevi projesinde proje asistanı olarak görev almıştır. Yine Kültegin Ögel’in danışmanlığını yaptığı Unicef ve Adalet Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü “Eğitimevleri için İyileştirici Ortam Uygulama Ölçütleri” projesinde de proje asistanı olarak görev almıştır.

Başabak, NPİstanbul Hastanesi’nde alkol ve madde bağımlılığı başta olmak üzere dürtüsellik ve eşlik ettiği bozukluklar üzerinde çalışmaktadır.

Yayınlar

Başabak, A. (2011). Antisosyal ve borderline kişilik bozukluklarında ortak bir fenomen olarak dürtüsellik ve öfke. Yayınlanmamış yüksek lisans tezi, Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü.

Ögel, K., Koc, C., Karalar, B., Başabak, A., Aksoy, A., İşmen, M., Yeroham, R.. (2011). Effectiveness of an addiction treatment program called SAMBA: A pilot study. Bulletin of Clinical Psychopharmacology; 21(Suppl. 2): 150-1

Ögel, K., Başabak, A., Koc, C., Aksoy, A., Karadayı, G.(2011). Psychometric properties   of different forms of the Addiction profile index (BAPI). Bulletin of Clinical

Psychopharmacology;21(Suppl. 2):151

Ögel, K., Başabak, A., Evren, C. (2011). Bağımlılık profil indeks'inin (BAPİ) kadınlarda geçerlilik ve güvenilirliği. 7.Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi,

poster sunumu, 08-11 Aralık, Antalya.

Ögel, K., Koç, C., Başabak, A., Aksoy, A., Karadayı, G., Yeroham, R. (2011). Cezaevinde kalan kişilerde şiddetli madde isteğini (craving) belirleyen etkenler. 7.Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi, poster sunumu, 08-11 Aralık, Antalya.

Paylaş


© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.