YENİ YILIN GENÇLERİ AÇIK FİKİRLİ

AFP

ABD'de nüfusun 50 milyonluk kısmına Yeni  Binyıl Gençleri deniliyor. Bu gençlerin fikirleri ise öncekilerden farklı.

Pew Araştırma Merkezi tarafından yapılan araştırmaya göre, 18-29 yaş  arasındaki bu kişilerin büyük bölümü, ABD Başkanı Barack Obama'ya oy verdi,  sosyal paylaşım sitelerini kullanıyor ve dövmesi var.

Araştırma, yeni binyıl gençlerinin temel özelliklerini; kendine güven,  kendisini rahatlıkla ifade edebilme, açık fikirli, iyimser ve değişime açık olma  olarak tanımlıyor. Bu gençlerin, daha yaşlı gruplara göre etnik ve ırk olarak  daha fazla çeşitlilik gösterdiği, dindarlığa ve askerlik yapmaya uzak olduğu  belirtilen çalışmada, Amerikan tarihinin en eğitimli grubu olmaya aday oldukları  da ifade ediliyor.

Ekonomik gelecekleri konusunda iyimser, ülkelerinin durumu konusunda da  daha önceki nesillere kıyasla daha memnun olan bu gençler, yeni teknolojiyle de  son derece barışık.

Grubun yüzde 75'inin sosyal paylaşım sitelerinde hesabı var, yüzde 66'ı  başkanlık seçimlerinde Obama'ya oy vermiş, yüzde 53'ü hükümet yanlısı, yüzde  28'inin evinde silah var, yüzde 50'si eşcinsellerin evlenebilmesini savunuyor,  dörtte birinin dövmesi var, yüzde 31'i tek bir ebeveynle büyümüş, beşte biri  evli.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:25 Şubat 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.