Yüzde 100 uygunluk alan ilk nöropsikiyatri hastanesi

JCI’dan % 100 uygunluk alan Dünyanın ilk Nöropsikiyatri Hastanesi...

JCI’dan % 100 uygunluk alan Dünyanın ilk Nöropsikiyatri Hastanesi...

Türkiye’nin ilk ve tek dünyanın ise 3. Nöropsikiyatri hastanesi olan Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi, dünyanın en büyük ve prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) tarafından yapılan denetimlerde % 100 uygunluk alarak sertifikasını yeniledi.npistanbulhastanesi Nöropsikiyatri alanında uluslararası standartların üzerinde sunduğu tanı ve tedavi hizmetlerinin kalitesini ilk denetimiyle dünyaya kanıtlamış olan Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi, dünyanın en büyük ve prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) tarafından 12-16 Ocak 2015 tarihleri arasında titizlikle yeniden denetlendi.

YÜZDE 100 UYGUNLUK ALDI

3 yılda bir gerçekleştirilen ve 5 gün süren yoğun denetim sonucunda, NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi önemli bir başarıya daha imza atarak 1300’ü aşkın standart (ölçülebilir element) üzerinden % 100 uygunluk alarak, akreditasyon sertifikasını yeniledi. jci_belgesi_npistanbulhastanesiBöylelikle sağlık hizmetlerinde uluslararası kalite standartlarının NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nde “yaşayan ve sürekli gelişen bir sistem” olduğunu bir kez daha tüm dünyaya kanıtladı. 2012 yılında JCI (Joint Commission International) tarafından akredite edilen “Türkiye’nin İlk ve Tek; Dünyanın 3. Nöropsikiyatri Hastanesi” olan hastanenin birçok tıbbi uygulaması, JCI denetçileri tarafından iyi uygulama örnekleri olarak değerlendirildi ve dünyadaki benzer kuruluşlara örnek teşkil edeceğine yönelik övgüler aldı. Dünyada JCI’nın 2014 yılında revize edilen standartları çerçevesinde akredite edilen ve bu yeni standartlar serisi kapsamında % 100 uygunluk alan “İlk Nöropsikiyatri Hastanesi” olma özelliği bakımından da yenilikçi duruşunu bir kez daha sergiledi.

AKREDİTASYON NEDİR?

Akreditasyon; sağlık hizmetleri organizasyonlarının, bakım kalitesini artırmak için tasarlanmış bir dizi standardın gerekliliklerini karşılayıp karşılamadığını saptamak üzere, bağımsız bir kurum tarafından değerlendirilmesi sürecidir.  

Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:05 Şubat 2015