ZAYIFLAMA ÇILGINLIĞININ SONU

NP Grup

Giderek artan zayıflama çılgınlığında yaşanan istenmeyen durumlar, sebep olduğu hastalıklar ve psikiyatrik sorunların neler olduğunu, çıkış yollarının neler olabileceğini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında değerlendirilecekler.

 
Zayıflama çılgınlığını besleyen duygu durumlar nelerdir? Giderek artan zayıflama isteğinde temel dinamikler nelerdir? Çok erken yaşlarda başlayan ve giderek yaş düşen zayıflama isteğinde özentinin yeri nedir? Yaşanan duygusal boşlukların zayıflama çılgınlığında yeri nedir? gibi soruların cevapları bu akşam İyi Bak Kendine programında irdelenecek.

Zayıflama çılgınlığının sonu her zaman mutlulukla sonuçlanmıyor ciddi sağlık sorunlarına sebep olmaktadır. Bu nedenle zayıflama çılgınlığının sağlıklı bir zemine nasıl çekilmesi gerekir? Yaşananlar yeme bozukluklarına sebep olur mu? Kimlerde daha çok görülür? Genç kızların giderek zayıflama çılgınlığının pençesine düşmesi nasıl izah edilebilir gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konuğu Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Konsültasyon Liyezon Uzmanı Prof. Dr. Kemal Arıkan ve Psikiyatri Uzmanı Dr. Barış Önen Ünsalver olacak.

Zayıflama çılgınlığı nasıl önlenir? Yeme bozukluğu nasıl giderilir? Kimlerde ortaya çıkar? Yatkın kişilikler hangileridir? Tedavisinde neler yapılır? Terapi neler gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; Florida State Üniversitesi'nden bir profesörün jestlerle derdimizi anlatmanın daha kolay olduğuna ilişkin yaptığı çalışmayı değerlendirecek. El kol hareketleri yapılmadan iletilen bir bilginin,  daha karmaşık bir dizi kelimeye dönüşmesi gerekir.  Söz gelimi masada duran anahtarları işaret ederek "anahtarlar orada" demek yerine, "anahtarlar hemen arkanda, tezgahın üzerinde, kitabın yanında duruyor" şeklinde bir ifade kullanmak çok daha yorucu olmaktadır şeklindeki bilgileri İyi Bak Kendine programına değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:16 Haziran 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.