ZAYIFLIK BÜYÜK MUTLULUK

REUTERS

24 yıldır yürütülen bir araştırmaya göre zayıf olmak kadınları her şeyden hatta aşktan bile fazla mutlu ediyor.

 


Berlin'de Max Planck İnsan Gelişimi Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, bir kadının ruh halini aşk hayatından çok kilosunun etkilediğini ortaya koydu. 1984 ve 2008 yılları arasında yapılan araştırmalar sonucunda obez olmanın bekar olmaktan çok daha fazla acıya neden olduğu, zayıf olmanın da herhangi bir ilişkiden daha tatmin edici olduğu görüldü.

Uzmanlar, obezlik damgasının toplum içinde zarar verici boyutlara ulaştığını ve hayatın bütün alanlarını etkilediğini söyledi.

Psikolog Pam Spurr, fazla kilolu kadınların aklında sürekli olarak kilolarının bulunduğunu söylerken, "Bekar olmak sosyal açıdan çok daha kabul edilebilir durumda. Bekar bir kadın inanılmaz yalnız fakat çok daha umutlu olabilir" dedi.

Alman araştırmacılar aynı zamanda kadınlar için hayallerindeki işi bulup parlak bir kariyer sahibi olmaktansa, aşık oldukları adamla bir aile kurmanın daha önemli olduğunu belirttiler.


 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:07 Mart 2011

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.