ZEYNEP'İN BÜYÜK BAŞARISI

ANKA

Türk Amerikan Kültür Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen Öğrenci Değişim Programı (AFS) kapsamında düzenlenen sınava katılan görme engelli Zeynep Barak, Türkiye'de 63 bin kişi arasından birinci olurken, Dünya'da ise ilk 100’e girdi.

Merkezi Yenimahalle İlçesi'nde bulunan Gören Kalpler Özel Eğitim Merkezi'nin öğrencisi olan Zeynep, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ı ziyaret etti.

Burslu olarak okumaya hak kazandığını belirten Zeynep, hayalinin İngilizce öğretmenliği olduğunu söyledi.

Zeynep'in elde ettiği başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getiren Fethi Yaşar ise, "Zeynep kızımız bu başarısıyla tüm engelleri kaldırmıştır. Bu sınavı kalp gözüyle kazandı. Ben de kendisine her türlü desteği vereceğim. Bizler engelsiz bir Yenimahalle için de kolları sıvadık. Bu konudaki çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürerek hayat geçireceğiz" dedi. (ANKA)
Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:18 Ağustos 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.