34 yıllık haberci 'Haber Etiği'ni anlattı

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin bu hafta konuğu 34 yıllık habercilik deneyimine sahip Gazeteci Atilla Güner’di.

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin bu hafta konuğu 34 yıllık habercilik deneyimine sahip Gazeteci Atilla Güner’di.

atillaguner_uskudar_universitesi atillaguner_uskudar_universitesi.1jpgGüner, geleceğin habercilerine “Habercilik Etiği” ni anlattı. Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi, Üniversite Kültürü dersleri kapsamında sahada bulunan önemli isimleri öğrencileriyle buluşturuyor. Nermin Tarhan Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğin konuğu bugüne kadar birçok basın kuruluşunda görev alan Gazeteci Atilla Güner’di.  Güner, iletişim öğrencilerine "Haber Etiği" ni anlattı. Konuşmasında sık sık haberde dürüstlük vurgusu yapan Güner bir habercinin öncelikli olarak halkın doğru bilgi almasını sağlayan dürüst insan olması gerektiğini kaydetti. Haber hazırlayan kişilerin derinliği öğrenip, tarafları dinleyen, önyargısız peşin hükümlü olmadan, abartmadan, küçümsemeden, sadece doğruya ulaşmak için ve hileli yollara başvurmadan" haberini hazırlaması gerektiğinin de altını çizdi. Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Güner’e konuşmasının sonunda İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Bozkurt “Hisseden Adam” heykeli takdim etti.

Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:07 Mart 2015