7 saatleri telefonda geçiyor

Japon kızlar, günün yedi saatini telefonda geçiriyor.

Japon kızlar, günün yedi saatini telefonda geçiriyor. japonkizlartelefonJaponya'da gençler arasında yapılan bir araştırmada, kızların günün yedi, erkeklerin ise dört saatini telefonda geçirdiği belirlendi.

ABD merkezli yayın kuruluşu Globalpost'un haberine göre, bilgi güvenliği alanında faaliyet gösteren "Digital Art" şirketinin 10-18 yaş grubundaki 618 genç arasında yaptığı araştırmada, Japon liseli kızlar günde ortalama 7 saatini telefonlarında sosyal medyayı takip ederek veya oyun oynayarak geçiriyor. Kızların yüzde 10'luk bölümü bazen bu süreyi aşarak günün en az 15 saatini telefonda tüketiyor. Araştırmaya göre, aynı yaş grubundaki Japon erkekler ise günün dört saatini telefonda harcıyor. Japonya'daki liselerde öğrencilerin yüzde 96'sı, ortaokullarda ise yüzde 60'ı akıllı telefona sahip. A.A

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:10 Şubat 2015Yayınlanma Tarihi:22 Şubat 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.