79 yaşındaki süper babaanne!

O dünyanın en yaşlı vücut geliştiricisi unvanına sahip. 16 Haziran 1936 doğumlu Ernestine Shepherd bundan 5 yıl önce 'dünyanın yarışabilir en yaşlı kadın vücut geliştiricisi' unvanını aldı ve Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi.

'Süper Babaanne, "Yaş rakamdan başka bir şey değil" diyor...

Hani derler ya 'Azmin zaferi', 'Gençlere taş çıkartıyor' vb., Ernestine Shepherd da öyle biri... Onun ilginç hikâyesi ve başarısının sırrı da yıllar önce kaybettiği ablasına verdiği söze kadar dayanıyor...

VÜCUTLARI SARKMAYA BAŞLAYINCA

Ablası Mildred ile vücutlarının sarkmaya başladığını fark etmişler ve her şey böyle başlamış. Mildred'ın beyin kanamasından ölmesiyle yıkılan Ernestine, kardeşine verdiği sözü tutmaya karar vererek yas halinden çıkmış ve vücut geliştirmeci olarak yoluna devam etmiş.

TATLI ASLI YEMİYOR

Günde üç kez bir bardak dolusu yumurta akı içiyor. Tatlı isteği duymadığını söyleyen Ernestine, şimdiye kadar dokuz maraton koşmuş ve iki vücut geliştirme yarışmasını kazanmış.

KOCASI BU DURUMA NE DİYOR?

Baltimore'da bir fitness merkezi bulunan Ernestine'in kocası Collin 'erkekleri eşinden uzak tutmakta zorlandığını' söylüyor.

HER GÜN MEDİTASYON VE 16 KİLOMETRE KOŞU

'Torun torba' sahibi Ernestine, her sabah 3'te kalkıyor ve meditasyon yapıyor. Öğle yemeğinden önce 16 kilometre koşuyor. Sadece yağsız kahverengi pirinç, tavuk göğsü ve sebze yiyor.

İDOLÜ 'RAMBO'

'Süper babaanne' Sylvester Stallone'nin idolü olduğunu belirmeyi de ihmal etmiyor.

Ernestine, 2 gün önce sevdikleriyle paylaştığı fotoğraf ile hem takipçilerinin Noel'ini kutladı hem de hala formunda olduğunu ispatlamış oldu.

HÜRRİYET


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:01 Ocak 2016Yayınlanma Tarihi:26 Aralık 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.