ABD'Lİ PSİKOLOG ANTRENÖR OLDU

A.A

Türkiye'ye  gelen ve çocuklarına yardımcı olmak için spora başlayan ABD'li Yvonne Farley,  antrenör oldu.

 


Eşinin işi nedeniyle 8 yıl önce Türkiye'ye  gelen ve çocuklarına yardımcı olmak için spora başlayan ABD'li Yvonne Farley,  kick boks milli takımında antrenör olarak görev yapıyor.

Çocukları Caleb Farley (13) ve Daniel Farley'nin (9) tekvando sporuna  başladığını ve daha sonra kick boksa ilgi duyduklarını belirten Yvonne Farley, kendisinin de çocuklarıyla birlikte spora  başladığını kaydetti.

Eşinin Ankara'daki özel bir kolejde öğretmenlik yaptığını ve kendisinin  de psikolog olduğunu anlatan Farley, “Tekvandoya çocuklarımla beraber başladık.  Sonra kick boks dersi aldık. Çocuklarım spora başlamıştı. Ben de onlarla birlikte  başlamış oldum” dedi.

Spor yaptığı salonda sporculara yardımcı olmaya çalıştığını ifade eden  Farley, şöyle konuştu:

“Sporla ilgilendikten sonra antrenörlüğe başladım. Şu an milli takımda  antrenör olarak görev yapıyorum. Milli takımdaki sporculara psikolog olarak  yardımcı oluyorum. Ayrıca kafileye tercümanlık yapıyorum. Türkiye'yi çok  seviyoruz. İnsanlar çok sıcakkanlı. Aksi takdirde burada kalmayız. Biz  çocuklarımızı burada büyütmek istiyoruz.”

Farley, şu an Ankara'da bir spor salonunda da görev yaptığını dile  getirerek, “Gündüz ve akşamları, ayrıca hafta sonları da dersler veriyorum.  Sporu çok seviyorum. Çocuklarımla birlikte spor yapıyoruz. Sporu bırakmak  istemiyorum. Türkiye'nin, kick boksta başarılı ülkelerinden birisi olmasını  istiyorum. Bunda benim de katkım olursa çok sevinirim. Yardım etmek istiyorum”  diye konuştu.

Milli takımda bu yıl ilk kez görev aldığını belirten Farley,  “ABD'lilerle maçımız olursa (Ne yaparım) diye düşünüyor ve endişeleniyordum.  Eylül ayında Sırbistan'daki Gençler Dünya Şampiyonasında ABD ile Türk bayrağı yan  yanaydı. Orada Türk bayrağını kendime daha yakın hissettim. Kick boksu burada  öğrendiğim için ABD bana yabancı gibi geldi.
 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:06 Kasım 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.