Bebeğe isim seçerken dikkat!

Bebeğe isim seçerken dikkat edilmesi gerekenler. Kulağa hoş gelmesi önemli kriterlerin başında geliyor.

Bebeğe isim seçerken dikkat edilmesi gerekenler. Kulağa hoş gelmesi önemli kriterlerin başında geliyor. Bebeğinize koyacağınız isim, onun karakterini yansıtacağından bu konuda dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bu noktaları sizler için araştırdık. İşte, önem verilmesi gereken hususlar!

KULAĞA HOŞ GELMESİ

isimsecerkenBebeğin isminin kulağa hoş gelip gelmediği önemlidir. Bebeğinize koyacağınız ismi soyadınızla birlikte sesli bir şekilde söyleyin. Kulağınıza hoş geliyorsa ve sevdiyseniz karar verdiğiniz ismi koyabilirsiniz.

BİLİNEN İSİM OLMASI

Bebeğinize koyacağınız ismin bilinen bir isim olması kolay anlaşılması bakımından ileriki hayatında ona kolaylık sağlayacaktır. Çünkü farklı olan isimler anlaşılabilir olmadığı için problem yaşatabilir. (Ör: Ayşe, Ali, Ahmet, Mehmet)

İSMİN ANLAMININ POZİTİF OLMASI

İsmin anlamının pozitif olmasına dikkat etmenizde fayda var. (Ör: Sevgi)

UNISEKS İSİM KONULMASI

Bazı isimler hem erkek hem de kızlara verilebiliyor. Cinsiyeti net olarak belli eden isimlerin verilmesi ileride yaşanabilecek yanlış anlaşılmaların önüne geçecektir. (Ör: Deniz, Derya, Toprak, Arda)

TELAFFUZUN KOLAY OLMASI

İsmin kolay telaffuz edilmesi de önemli kriterlerden. Çocuğunuzun ileride yurt dışına çıkma ihtimalini düşünün. İsminin kolay telaffuz edilmesi onun adına bir avantaj olabilir. (Ör: Can) HÜRRİYET AİLE

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:04 Şubat 2015Yayınlanma Tarihi:12 Şubat 2015