BU TESİSLER RAHATLATIYOR

A.A

Çocuklarıyla seyahat edecek ailelerin kalacakları otellere dair endişeleri "Çocuk Dostu Tesis"lerle ortadan kalkıyor. Miniklerin ihtiyaçlarına göre tasarlanan bu tür tesisler, anne-babalara hem dinlenebilecekleri hem de çocuklarıyla eğlenebilecekleri bir ortam sunuyor.

Etstur Kalite Güvence ve Müşteri İlişkileri Müdürü Ayşıl Arıcı, çocuklarıyla seyahat eden ailelerin diğer vatandaşlara göre farklı ihtiyaçları dile getirdiklerini belirterek, ailelerin yıllardır kendilerine en uygun tesis seçeneklerinin farklı bir kategori içinde sunulmasını talep ettiklerini söyledi.

Arıcı, "Etstur olarak hizmet sağladığımız yüz binlerce çocuklu ailenin satış öncesi ve satış sırasında ilettikleri özel talepleri ve seyahat sonrası telefonda uygulanan memnuniyet ölçüm anketleri sonucunda 'çocuk dostu tesis' projesini hayata geçirdik" dedi.

"Çocuk Dostu Tesis" sınıflandırmasını bağımsız firmalara yaptırılan denetimler ile otellerde daha önce konaklayan çocuklu ailelerin tavsiyelerine göre oluşturduklarını ifade eden Arıcı, "Çünkü çocuklarımızın ihtiyaçları yetişkinlerden farklı ve hijyen, beslenme, konaklama, eğlence, havuz, plaj olanakları ve güvenlik konularında onlara farklı bir özen göstermek gerekiyor" dedi.

"ABUR-CUBUR" DA VAR

Arıcı, bu statüdeki tesisleri seçen ebeveynlerin, tatilde çocuk nedeniyle zihinsel yorgunluk yaşamadıklarını, dinlenirken çocuklarıyla eğlenme fırsatı da bulduklarını söyledi. Bu otelleri diğerlerinden farklılaştıran özellikleri hakkında da Arıcı, şunları kaydetti:

"Çocuk sahibi olanlar çok iyi bilirler ki normal şartlarda önemi olmayan birçok detay, bebekli veya çocukluysanız kritik önem taşıyabiliyor. Oda mobilyaları, sivri yada köşeli bölümler, bebek yatağının parmaklıklarının açıklığı, şiltenin malzemesi, banyo yüzeyi, mama sandalyelerinin tekerlekleri, mama için sıcak su temini, tesis ortak alanlarının pusetlere uygunluğu, ek katı gıda ihtiyaçları, havuzun klor düzeyi, çocuk havuzunun yetişkin havuzuna mesafesi, havuz derinliği, kaydıraklı havuzların güvenlik kuralları, mini kulüpte bulunan elektrik prizlerinin konumu, çocuk alanlarında ki oyuncakların materyali, çocuklara uygun menüler...

Bu otellerde bunlara önem veriliyor. Ayrıca özel rahatsızlığı bulunan çocuklarımıza yönelik taleplerin rezervasyon sırasında bildirilmesi halinde, kişiye özel düzenleme yapma olanakları, sertifikalı çalışanlarla hizmet veren mini kulüp faaliyetleri, bebek bakıcılığı hizmeti, lunaparklar, gece şovları, annelerimizin 'abur-cubur' dedikleri tatillerde müsaade ederek miniklerimizi şımarttığı ana büfe harici sunulan hizmetler gibi imkanlar sunuluyor."


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:17 Mayıs 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.