CİLT BAKIMI YAĞLARINA DİKKAT

CİLT BAKIMI YAĞLARINA DİKKATÇukurova Üniversitesi Cilt Bakımı Güzellik ve Kuaförlük Programları Koordinatörü Öğretim Görevlisi Estetiysen ve Aromaterapi Uzmanı Zuhal Akbaba, bitki yağlarının sağlıklı oldukları kadar tehlikeleri de bulunduğunu söyledi.

Zuhal Akbaba, bitkisel uçucu ve yardımcı yağların birbirini tamamladığını söyledi. Uçucu yağların kana karıştıkları için tehlikeli boyutları olduğunu kaydeden Akbaba, şunları söyledi:

“Karanfil yağı vücudunuzdaki kokuları alır, ama zehirleyici bir yağdır ve tek başına zarar verir. Onu diğer yardımcı yağlarla karıştırıp, vücuda o şekilde sürmek gerekiyor. Bu yüzden aromaterapi yağları bilinçli kullanmak gerekiyor. Kadınlar aktarlardan aldıkları yağları bilinçsizce vücutlarına sürüyor. Bu da zaman zaman olumsuz sonuçlar doğuruyor. Bir çok kadın vücutlarına bilinçsizce yağı sürüp vücutları kızarınca hastanelik olmuştur.”

KIŞIN KEKİKLE, SUSAM YAĞI

Kışın yaklaşması, havaların soğumasıyla birlikte insanların sık sık gribal enfeksiyonlara yakalandıklarını ve dirençsiz kaldıklarını hatırlatan Akbaba, bunun için kekik ve susam yağının karıştırılıp, vücuda masaj yapılarak sürülmesi gerektiğini belirtti, “Kekik yağı çok faydalıdır. Vücudun direncini artırır. Bir çay bardağı susam yağının içine bir kaç damla kekik yağı damlattığınızda direnciniz artar. Ayrıca cildiniz için de yüzünüze önce zeytin yağı ardından parmaklarınızı batırdığınız tuzu sürün ve masaj yapın, hemen yıkayın. Cildinizin canlandığını göreceksiniz” dedi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:16 Ekim 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.