CİNSEL BOZUKLUKLAR AYIP MI?

NP Grup

Cinsel işlev bozuklukları yaşayan kişilerin neden yeterince tedaviye yönelmedikleri, cinsel sorunları tedavi edilmesi gereken bir hastalık olarak değil de onur konusu haline getirdikleri ve ayıp saydıklarını uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek. 

Toplum olarak cinsel sağlık konusunda yeterince duyarlı değiliz. Diğer sağlık şikayetlerinde olduğu gibi cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde çok ihmalkarlıklar görülüyor. Cinsel işlev bozuklukları tedavi edilmediğinde yaşanan aile facialarına sık tanık oluyoruz. Giderek utanılacak bir konu olmaktan çıkmakla beraber uzmanlar tedavi konusunda yeterli bir duyarlılığa henüz ulaşılamadığını belirtiyorlar.

Erkeklerde en sık yaşanan erken boşalma sorunları kişiye ne gibi duygular yaşatıyor. Tedavi edilmediğinde eşlik eden diğer psikiyatrik hastalıklar kişiye nelere malolabilir? Cinsel sorunların yaşanmasında yetiştirilme tarzının önemi var mıdır? Hangi fiziksel ve psikiyatrik sorunlar cinsel işlev bozukluklarına neden olur? Menapozda cinsel işlev bozukluklarının bir nedeni sayılabilir mi? Vajinismus rahatsızlığının tedavisi olmasına karşın neden evliler yıllarca bunun sıkıntısını çekerler? Vajinismus tedavisinde psikoterapinin yeri ve değeri nedir? Cinsel istek azalmasının temel sebepleri nelerdir? Ağrılı cinsellik, ve cinsel tiksinti nasıl tedavi edilir? Cinsel işlev bozukluklarında hormonların suçu var mıdır? gibi konular bu akşam İyi Bak Kendine programında gündeme getiriliyor.

Uyku azalması ile cinsel işlev bozukluklarının bağlantısı, depresyon ile beraber görülen cinsel iştahsızlık, alkol maddenin cinselliğe olumsuz etkisi, travma sonrasında cinselliğin ortan kalkmasını Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Kemal Arıkan ve NPİSTANBUL Etiler Polikliniği'nden Uzman Psikolog Cengiz Demirsoy İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Kadınların yaşadığı cinsel işlev bozuklukları ve erkeklerde görülen cinsel işlev bozuklarının neler olduğu, nereden kaynaklandığı, hangi zeminlerden beslendiği ve tedavisinde hangi seçeneklerin olduğu gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:13 Ocak 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.