ÇOCUKSUZ KADINLAR ARTIYOR

A.A

Wiesbaden kentindeki Federal İstatistik Dairesi tarafından bugün  Berlin'de sonuçları açıklanan araştırmada, Almanya'da 2008 yılında 40 ila 44  yaşında ve çocuksuz kadınların oranının yüzde 21 olduğu belirtildi.

Çocuk sahibi olmayan 30 ila 34 yaşındaki kadınların oranının yüzde 16, 20  ila 24 yaşlarındaki kadınların oranının da yüzde 12 olduğu kaydedildi.

Federal İstatistik Dairesi Başkanı Roderich Egeler, yaptığı açıklamada,  çocuk sahibi olmayan kadınların sayısının artmakta olduğuna işaret ederek, söz  konusu araştırmanın aile politikası ve demografik hesaplamalar açısından çok  önemli olduğunu söyledi.

Egeler, bu araştırma temelinde demografik gelişmeler hakkında bilgi  sahibi olacaklarını, bunun, sosyal güvenlik sistemlerine etkilerinin onlarca yıl  sonra ortaya çıkacağı için önemli olduğunu kaydetti.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:30 Temmuz 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.