DESTEK CEZAYI AZALTACAK

DHA

Maçlarda olay çıkaran taraftarlara verilen cezalar, psikolojik tedaviyi kabul etmeleri halinde yarı oranda indirilecek.

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu Başkanlığı'nda toplanan İl Spor Güvenlik Kurulu, Bank Asya 1'inci Lig'nin 8'inci haftasında oynanan Çaykur Rizespor-Kayseri Erciyesspor karşılaşmasıında tribünlerden sahaya yabancı madde attıkları tespit edilen 15 yaşındaki H.K., 17 yaşındaki Y.D., 16 yaşındaki M.Y. ile 18 yaşındaki O.T.'ye 2'nci devre maçlara girmeme cezası verdi.

Kurul, bu arada psikolojik tedavi almayı kabul edecek taraftarların cezasını da yarı oranda indirme kararı aldı. Psikolojik tedaviyi kabul edecek taraftarın Rize İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki Akıl ve Ruh Sağlığı Şube Müdürlüğü'nde tedavi altına alınacağı bildirildi.

Rize Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, Çaykur Rizespor’un 2-0 kazandığı Kayseri Erciyesspor maçında sahaya yabancı madde attıkları kamera kayıtlarıyla tespit edilen 4 taraftarın 2'nci yarı stada giremeyeceklerini açıklarken şöyle dedi:

"Cezalar, taraftarlara tebliğ edilecek. Ancak bir daha bu tür olaylara karışmamaları için kendilerine psikolojik tedavi imkanı tanınacak. Uygulanacak tedaviyle de bu taraftarlarımızı kazanmış olacağız. Tedaviyi kabul eden taraftarların cezası ise yarı oranda indirilecek."


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:31 Aralık 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.