Dünya öğrencileri de Üsküdar Üniversitesi dedi

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden mezun öğrencilerin yanı sıra; ABD, Almanya, Fransa gibi ülkelerde eğitim görüş, Dünyanın saygın üniversitelerinden mezun öğrenciler de, yüksek lisans eğitiminde Üsküdar Üniversitesi dedi.

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden mezun öğrencilerin yanı sıra; ABD, Almanya, Fransa gibi ülkelerde eğitim görmüş, Dünyanın saygın üniversitelerinden mezun öğrenciler de, yüksek lisans eğitiminde Üsküdar Üniversitesi dedi. Davranış Sağlığı ve Bilimlerinde Türkiye'nin ilk ve tek tematik üniversitesi olarak yola çıkan Üsküdar Üniversitesi, ilk yılında dünyaca tercih edilen üniversitelerden biri oldu. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi olmak üzere 3 fakülte, bir de Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'yla eğitime başlayan Üsküdar Üniversitesi, ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileriyle yeni eğitim öğretim yılına başladı. ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİNİ TANIYIN ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ’NDEN HABERLER NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi, Nöropsikiyatri Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezleri ve laboratuvarlarıyla eğitimde bilim üretmeyi hedefleyen Üsküdar Üniversitesi, oluşturduğu akademik kadrosuyla yüksek lisans öğrencilerinin tercihi oldu. Yüksek Lisans eğitimine başlayan Üniversiteyi dünyanın önemli üniversitelerinden mezun lisans öğrenciler tercih etti. ABD'den Fransa'ya, Almanya'dan Saraybosna'ya kadar birçok ülkenin öğrencilerinin tercihi Üsküdar Üniversitesi oldu. Uygulamalı Psikoloji ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programlarına sınav ve mülakatla öğrenci aldıklarını ifade eden İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi dekanı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu, Enstitüde oldukça zengin bir öğretim kadrosuna sahip olduklarına dikkat çekti. 15 Ekim'de derslere başladıklarını kaydeden Ömerustaoğlu, programlarda uygulamaya yönelik eğitimi öne çıkaracaklarının da altını çizdi. Ömerustaoğlu, dünyanın saygın üniversitesinden mezun öğrencilerin kendilerini tercih etmelerinin Türkiye için gurur verici olduğunu da sözlerine ekledi. Ömerustaoğlu dünya standartlarını hedef alan bilgi, beceri ve yetkinlik ilkelerini benimsediklerini, bu yönde bir eğitim modeli hazırladıklarını kaydetti.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:17 Ekim 2012

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.