DUYGUSAL İLİŞKİ ATILMA SEBEBİ

ANKA

Bazı dersanaler, öğrenciler arasında duygusal ilişkiyi ve derslere girmemeyi dershaneden atılma sebebi sayıyor.


Öğrenciler arasında duygusal ilişkiyi ve derslere girmemeyi dershaneden atılma sebebi sayan Başkent Ankara'daki Pİ Dershaneleri, 28 dershane öğrencisinin kayıtlarını sildi.

ANBaşkent Ankara'da 6 şubesi bulanan Pİ Dershaneleri, duygusal ilişki ve derslere girmemeleri nedeniyle 28 dershane öğrencisinin kaydını sildi. Kayıt sırasında velilerle yapılan sözleşme çerçevesinde öğrenciler arası duygusal ilişkiyi ve derslere girmemeyi dershaneden atılma sebebi sayan Pİ Dershaneleri'nin Genel Müdürü Tülay Sorgunlu, “Burası eğitimde bilgi artırma yeridir. Pastane veya Cafe değil” dedi.

Pİ Dershanelerinden yapılan açıklamaya göre, öğrenci kaydı sırasında veliler ile yapılan sözleşmeye çerçevesinde öğrenciler arası duygusal ilişkiyi ve derslere girmemeyi dershaneden atılma sebebi saydı. Başkent'te 6 şubesi bulunan Pİ dershaneleri 2009-2010 eğitim döneminde, bu gerekçelerle 28 öğrencisinin dershaneden kaydını sildi.

Dershanelerinde eğitimde bilgi arttırmayı hedeflediklerini ve Eğitim sistemlerinde kişisel menfaatlerin ön plana çıkarılmasına her zaman karşı olduklarına işaret eden Pİ Eğitim ve Öğretim Kurumlarına bağlı Pİ Dershaneleri Genel Müdürü Tülay Sorgunlu, bu tür uygulamalarından dolayı öğrenci ailelerinden bu güne kadar hiç olumsuz tepki almadıklarını belirtti.

"PARA ALIYORUZ DİYE GÜVENİ İSTİSMAR ETMEK VİCDANSIZLIKTIR"


Çocuğunu dershaneye kayıt için gelen ailelere Eğitim disiplinini gerektiren ilkeleri gerek yazılı gerekse sözlü olarak tebliğ ettiklerini vurgulayan Tülay Sorgunlu, “Dershanede ki öğrencilerimiz arasında duygusal ilişki kayıtlarının silinme sebebidir. Ayrıca çeşitli nedenlerle sık sık derslere girmeyen öğrencilerimizin de durumu birkaç kez ailelerine bildirdikten sonra derslerde girmemeyi sürdürmeye devam etmesi halinde kayıtlarını derhal silmekteyiz. Aileler çocuklarını teslim ederken, onlara en iyi eğitimi vermede güvenerek bize emanet etmektedirler. Para alıyoruz diye bu güven duygusunu istismar emek vicdansızlık olur. Bu duygular göz önüne alınarak 2009-2010 eğitim dönemleri sırasında 28 öğrencimizin bu sebeplerden ötürü çeşitli şubelerimizden kaydını sildik. Hatta kaydı silinen birçok öğrencimizin ailesi gelerek bizi kutladı” dedi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:23 Nisan 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.