Gerçek sevgi hayata bağladı

Konya'da 6 aylıkken 600 gram ağırlığında dünyaya geldiği için “yaşamaz” denilen 3 yaşındaki zihinsel ve bedensel engelli Feti Buğra'yı annesinin sevgisi yaşama bağladı.

Konya'da 6 aylıkken 600 gram ağırlığında dünyaya geldiği için “yaşamaz” denilen 3 yaşındaki zihinsel ve bedensel engelli Feti Buğra'yı annesinin sevgisi yaşama bağladı.

Halkapınar ilçesine bağlı Yayıklı köyünde yaşayan Mustafa (30) ve Huriye Sözeri (30) çiftinin ikinci çocukları olan Feti Buğra, annesinin hamileliğinin 6'ncı ayında 600 gram ağırlığında dünyaya geldi. Erken doğduğu için yaşamsal organları tam olarak gelişmeyen ve bu nedenle kuvözde tutulan Feti Buğra, iki defa mide kanaması geçirdi. Solunum cihazıyla yaşatılan çocuğun, 2 ay sonra kuvözden çıkartıldığında gözlerinin tam görmediği, zihinsel ve bedensel engelli olduğu tespit edildi.

GECE NEFESSİZ KALACAK DİYE ÇOK KORKUYOR

Anne Huriye Sözeri, şefkati ve sevgisiyle “yaşamaz” denilen oğlunu hayatta tutmayı başardı. Hiç kucağından indirmediği Feti Buğra'nın mutlu olması için her şeyi yapan Sözeri, anne karnında beyni oksijensiz kaldığı için sağlık problemleriyle doğan oğlunun bakımı konusunda elinden geleni yaptığını söyledi. Ağır özürlü raporu bulunan Feti Buğra'yı kaybetmekten çok korktuğunu ifade eden Sözeri, sözlerini şöyle sürdürdü: “Oğlumun burnunda geniz eti olduğu için nefes almakta zorlanıyor. Benim için özel olan oğlumun gözleri de tam görmüyor. Geceleri nefesi duracak diye sürekli kucağımda tutuyorum. Burnundaki geniz etinden dolayı sürekli ağzından nefes alan Feti Buğra, ağzı kuruduğu için nefes alamıyor ve hemen morarıyor. Bir anne olarak oğlumun acı çekmesine razı olmayacağım için onu gözümün önünden hiç ayırmıyorum. Oğlum bazen kasılıp kalıyor. Çaresiz kaldığımda oturup ağlıyorum.” Huriye Sözer'den fedakar anne olarak bahseden komşuları ise bir annenin evladı için neler yapabileceğini genç annenin herkese gösterdiğini söyledi. A.A

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:19 Kasım 2012Yayınlanma Tarihi:22 Kasım 2012