Hipnoz yaptırdı katil olduğunu öğrendi

Yıllardır gördüğü kabusları sona erdirmek için hipnoz yöntemine başvuran Janet Holt, 34 yıl önce çalıştığı çiftlikte kendisine tecavüz eden patronunu öldürüp gömdüğünü öğrendi.

Yıllardır gördüğü kabusları sona erdirmek için hipnoz yöntemine başvuran Janet Holt, 34 yıl önce çalıştığı çiftlikte kendisine tecavüz eden patronunu öldürüp gömdüğünü öğrendi.

hipnozİngiltere’nin Buxton kentinde, yıllardır gördüğü kabusları sona erdirmek için hipnoz yöntemine başvuran 64 yaşındaki Janet Holt seanslardan birinde, 34 yıl önce çalıştığı çiftlikte kendisine tecavüz eden patronunu öldürüp gömdüğünü öğrendi. 1976 yılında 56 yaşında olan çiftçi Fred Handford ortadan kaybolmuş ve uzun süren arama çalışmalarına rağmen adamın izine rastlanmamıştı. Hipnoz seansından sonra bastırdığı anılarını net bir biçimde hatırlamaya başlayan Holt, hemen polis karakoluna gitti ve cinayeti itiraf ederek teslim oldu. Olayın yaşandığı çiftliği köşe bucak arayan polis, herhangi bir cesede rastlamayınca kadını serbest bıraktı. Holt, "Yaptığım şeyi fark ettiğimde nasıl hissettiğimi anlatmaya kelimeler yetmez. Birini öldürdüğüme inanamadım. Böyle bir şey yapabilecek bir insan olduğumu hiç düşünmemiştim. Ancak ne yapmam gerektiğini biliyordum. Gidip polise teslim oldum. Hala Fred’in orada olduğuna polisin sadece onu bulamadığına inanıyorum. Elbette hapse girmek istemiyorum, ancak onun kalıntılarının bulunması lazım. Doğru olan bu" dedi. Fred Hanford ortadan kaybolduğunda 26 yaşında olan Holt, 14 yaşından beri aynı çiftlikte çalıştığını ve hafızasından sildiği bir kaç haftayı hatırlayana dek Fred Handford’u bir baba gibi gördüğünü söyledi. Holt artık Handord’un kendisine iki kez tecavüz edişini ve daha sonra onu yanına çağırdığında yeniden tecavüze uğrama korkusuyla adamı kendi av tüfeğiyle nasıl vurduğunu net olarak hatırladığını belirtti. Holt, "Bu çok garip bir his. Ben 30 yıl boyunca, kaybolmuş bir arkadaşım için yas tuttum. Şimdi ise onun bir tecavüzcü, benim de onun katili olduğumu biliyorum" dedi. Birce BORA / LONDRA

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:19 Haziran 2013Yayınlanma Tarihi:22 Haziran 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.