İşkolikliğin nedeni cinsel mutsuzluk

İşkolikliğin nedeni cinsel mutsuzlukAlmanya’da yapılan bir araştırma, çalışma sürelerini kendi rızalarıyla uzatan “işkolik”lerin büyük bölümünün, cinsel hayatlarındaki mutsuzluğu tolere etmeye çalıştığını ortaya koydu. Sürekli işini düşünmek, işine büyük zaman ayırmak ve kendinden beklenenden daha fazla çalışmak gibi davranışlarla tanımlanan işkolikliğin modern toplum hastalıklarından bir tanesi... Göttingen Üniversitesi tarafından 32 bin kadın ve erkek arasında yapılan araştırmada, cinsel yaşamlarının "tatminsiz" olduğunu söyleyenlerin yüzde 35'i, daha fazla çalışarak bu mutsuzluğu yenmeye çalıştıklarını belirtti.

"Apotheken Umschau" dergisinde yayımlanan araştırma sonuçlarına göre, erkeklerin yüzde 36’sı ile kadınların yüzde 35’i, ofiste daha fazla zaman geçirmeye ve daha fazla iş almaya gönüllü olduklarını söyledi. Gönüllü olarak fazla çalıştıklarını belirten kadınların yüzde 46’sı ile erkeklerin yüzde 45’i ise aktif cinsel hayatları olmadığını kaydetti. Araştırmayı yürüten ekibin lideri Ragnar Beer, bu sonuçların "endişe verici" olduğunu ifade etti.

KAYNAK: //www.bugun.com.tr


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.