KAYIP ÇOCUKLARDA RUHSAL İHMAL

NP GRUP

Çocuk ihmali, buna sebep olan ruhsal faktörler, çocuk üzerine etkileri, kaçırılma ve istismarın sonuçlarını uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler. 

Türkiye'de kayıp bin 600 çocuk var. Bu çocuklardan bin 100'ünü  kız çocuklar oluşturuyor. Psikiyatri Derneğinin açıklamasında "kız çocuklarının bu sömürünün ağırlıklı kurbanları olduğuna" dikkat çekti. Çocuklara yöneltilen şiddetin, kayıpların, ihmalin ülke gündeminde yoğun olarak tartışıldığı şu günlerde konunun ruh sağlığı açısından ne anlama geldiğini, altında yatan psikiyatrik faktörlerin neler olduğunu, ailede ihmalin bu kaçışlarda nasıl bir etkiye sahip olduğunu uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Çocuğa yönelik şiddet nedir? Ailelerde ve yetiştirme yurtlarında ne gibi ihmal ve istismarlar yaşanıyor? Sokakta yaşamak zorunda bırakılan çocukları ne gibi tehlikeler bekliyor? Kağıt mendil satan, araba camı silen çocuklar buna nasıl zorlanıyorlar? Çocukların ticari ve cinsel sömürünün nesnesi olmasının altında neler yatmaktadır? Fabrikalarda riskli işlerde çalıştırılan çocuklar evden kaçma riski taşıyor mu? gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak İyi Bak Kendine programının konuğu NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Gökben Hızlı Sayar ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Uzman Psikolog Zehra Erol olacaklar.

Kayıp çocuklar ve ailede ihmal konusunun ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; sürücülerin çoğu direksiyona geçtiklerinde kendilerinin diğer sürücülerden daha iyi oldukları konusunda Ottowa Üniversitesi'nin araştırma sonuçlarını yorumlayacak.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:04 Şubat 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.