Kilo verdiren 8 pratik öneri

Sadece ufak değişiklikler yaparak anlamadan 5 kilo verebilirsiniz.

Sadece ufak değişiklikler yaparak anlamadan 5 kilo verebilirsiniz.

YÜRÜMEK

kiloHavalar ısındı. Servisten, otobüsten birkaç durak daha erken inerek günde 1 kilometre yürümeye çalışın. Bu hem metabolizma hızınızı artıracak hem de ekstra kalori yakmanızı sağlayacak.

ŞEKERLİ YİYECEKLERİ KESİN

Yediğiniz cipsten, tuzlu krakere, dondurmaya, kahvaltılık gevreğe kadar tüm atıştırmalıkların içinde şeker var. Uzmanlar çoğu zaman şekerin, yağdan bile daha tehlikeli olduğunu söylüyor. Çikolatanızı çöpe atın ve yerine elma, muz ya da kuru kayısı gibi yiyeceklerle tatlı ihtiyacınızı karşılayın. Üstelik düzenli tüketirseniz tatlı krizlerinizden sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

MARKETE YÜRÜYEREK GİDİN

Özellikle sitelerde oturanlar, marketler uzakta bulunduğu için genellikle arabayla gitmek zorunda kalır. Alacağınız birkaç parça hafif şey için alışverişe arabayla gitmeyin. Bunun yerine güzel bir yürüyüş fırsatı yaratın kendinize.

KARBONHİDRATLARDAN KURTULUN

Ekmek, pasta ve patates kızartması iradenizi en çok zorlayan yiyecekler olabilir. Çünkü karbonhidratların yaptığı şey tam da budur. Karbonhidratlar ayrıca hücrelerde hem şeker hem yağ depolamanıza neden olur. Aç kalmayın. Sadece pilav yemek yerine sebzeyi tercih edin.

DAHA FAZLA SU İÇİN

Daha fazla su, vücut fonksiyonlarınızın daha etkin olmasını sağlar...

KALORİLERİNİZİ SAYIN

Günlük yediklerinizi yazmak ve kalorilerinizi saymak bir süre sonra ne kadar yediğinizi görmenizi sağlayarak kilo vermenize yol açar. Günde 2 bin 500 kalori alıyorsanız gerçekten çok yiyor olabilirsiniz.

KAS YAPIN

Ağırlık kaldırmayı da unutmayın. Çünkü kas oranınız ne kadar artarsa, kaloriyi de o kadar kolay yakarsınız.

AKTİF OLUN

Bir atom karınca misali hep bir yerlere yetişen tiplerden olamasanız da kendinize devamlı bir iş bulun. Arabanızı yıkamak, çamaşır asmak vs. HÜRRİYET AİLE

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:11 Haziran 2013Yayınlanma Tarihi:15 Haziran 2013

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.