KOMADA DOĞUM YAPTI

DHA

İtalya'nın Bergamo kentinde 2 aylık hamileyken komaya giren kadın sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdi.


Geçen Ocak ayında 2 aylık hamileyken Ospedali Riuniti Hastanesi'ne kaldırılan ve beyin kanaması teşhisi konulan 40 yaşındaki kadın komaya girdi. O günden itibaren bitkisel hayata giren ve hastanenin yoğun bakım ünitesinde yaşam destek ünitesine bağlı tutulan kadın, önceki gün doğum yaptı. Hastaneye kaldırıldığı sırada 2 aylık hamile olan kadının çocuğunu dünyaya getirebilmesi için ailesinin de onayıyla cihazlara bağlı olarak yaşatıldığı belirtildi. Geçen sürede kendisi hiçbir iyileşme belirtisi göstermezken, karnındaki bebek sağlıklı gelişme gösterdi. Bebek 34 haftalık olunca sezaryenle doğumu gerçekleştirildi. Yeni doğan kız çocuğuna ‘Gaia' ismi verildi. Hastane yetkililerinin ‘mucize' olarak nitelendirdiği bebek, ilk 24 saati küvezde geçirirken sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Carlo Bonometti, “Bilincimizin algılayacağı en hassas durumlardan birine şahitlik ediyoruz. Duyarsız kalmak imkansız. Ailenin dramında yanlarındayım ama, doktorlarımızın kazandığı hayati zaferden mutluyum” dedi. Bonometri, annenin koma halinin devam etiğini bildirdi.
 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:08 Haziran 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.