KRİZ RUH SAĞLIĞINI DA ETKİLEDİ

APA Headlines/Nytimes

Mali kayıpları çok fazla olmayan kişileri bile gelecek endişesi sarmış durumda. Her tarafta hissedilen belirsizlik tepki doğuruyor.

Bazıları hayatlarında ilk kez ilaç tedavisi veya terapi görme arayışı içerisine girerken, bir kesim de mali güçleri elverdiği takdirde, yeniden veya yoğun bir şekilde terapi görmeye başladı. Artık ekonomik anksiyete ile ilgili meseleler terapilerde öncelikli bir yer tutuyor.

Ekonomik kriz yardım almayı giderek daha külfetli bir hale getirdi. Bu durum sigortalı kişilerde bile anksiyeteye yol açıyor. Pittsburgh'lu psikiyatrist Alan A. Axelson  ilk kez gelen hastaların yanı sıra, nüks yaşayan ve daha fazla tedavi ve ilaca ihtiyaç duyan nadir hastalarla da karşılaştıklarını ifade ediyor. Manhattan'lı psikiyatrist Daniel A. Cohen ise bunalımda olan daha fazla aileye şahit olduklarını, çocuklarda anksiyete ve depresyon belirtilerinin arttığını belirtiyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:14 Nisan 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.