KRİZE KARŞI STRES TAŞI

DHA

Strese karşı kullanılan bu doğal taşların başında, mor renkli, güzel bir görünüme sahip kirstal bir taş olan 'ametist' geliyor. Ametis taşından yapıyan küpeler, kolyeler, yüzükler, bilezikler takı olarak kullanılırken heykeller, panolar, bazen de bir mobilyanın sabit bir parçası olan taşlar yaşanılan mekanlarda bulunduruluyor.

İzmir'de Kemeraltı Çarşısı'nda Nurkap firmasının Brezilya'dan ithal ettiği ametist taşları ve bu taşlardan yapılan takılara olan ilgi de her geçen gün artıyor. Boyları bir kolye boncuğu büyüklüğünden 2 metreye kadar olan bu taşların fiyatları 1 TL ile 11 bin TL arasında değişiyor. Firma yetkilisi Servet Daşdemir, ametist taşından yapılan takıları sadece stersten kurtulmak isteyen kadınların değil aynı durumda olan erkeklerin de koyle ve bileklik olarak kullandığını belirterek, "Ametist taşının fiziksel ve ruhsal sağlığa, strese, negatif enerjiye iyi geliği biliniyor. Bu taş gerek takıldığında gerekse evlerde aksesuvar olark kullanıldığında, pozitif enerji veriyor. Kriz nedeniyle strese girenler, bu taşlar sayesinde bu durumdan kurtulabilir. Bu taşlara son aylarda büyük ilgi var" dedi.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:19 Mart 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.