Milyarderleri tanıyalım

Dünyanın en zengin insanlarının bazı ortak noktaları bulunuyor. Milyarderleri tanıyalım...

GoCompare’in 1996-2015 yılları arasındaki Forbes verilerini kullanarak hazırladığı araştırmanın sonuçları dikkat çekti. Buna göre milyarderlerin yüzde 88’i evli. Sadece yüzde 21’nin çocuğu yok. Yüzde 77’si ise lisans veya üstü bir eğitim almış.

Milyarderlerin yüzde 88’i evli. 35 milyar doları bulunan Facebook'un patronu Mark Zuckerberg en son evlenen milyarderlerden. Dünyada yaşayan milyarderlerin sadece yüzde 21’inin çocuğu yok. Yüzde 25’inin ise dört çocuğu bulunuyor. Yüzde 17’sinin ise dörtten fazla çocuğu var.

Zenginliğin yolunun üniversiteden geçmediğini söyleyenler tekrar düşünsün. Milyarderlerin yüzde 77’si lisans veya üstü eğitim almış.

Kellik ve zenginlik arasında bir ilişki kuranların tezini çürütecek istatistik geliyor. Milyarderlerin sadece yüzde 21’inin saçı yok.

BUSINESS INSIDER


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:30 Aralık 2015Yayınlanma Tarihi:24 Aralık 2015

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.