MUTLU OL BAĞIŞIKLIK SİSTEMİN GÜÇLENSİN

MUTLU OL BAĞIŞIKLIK SİSTEMİN GÜÇLENSİN

Hayata pozitif yani olumlu yaklaşanlar; soğuk algınlığı ve benzeri hastalıklara yol açan virüslere karşı daha dayanıklı.

Psychosomatic Medicine adlı tıp dergisinde yayımlanan araştırmanın sorumlusu Carnegie Mellon Üniversitesi'nden Dr. Sheldon Cohen, 193 yetişkin üzerinde bir araştırma gerçekleştirdiklerini belirterek, şu bilgileri verdi: "Deneklere soğuk algınlığı ve benzeri semptomlara yol açan virüsler içeren burun damlaları verildi. Araştırma sonucunda, 'mutlu deneklerin' soğuk algınlığı kapma olasılığının düşük olduğu, hastalığı kapanlarda da semptomların daha az şiddetli olduğu görüldü. Bu tür hastalıklara karşı direncin ruh haliyle paralel olduğunu gördük. Mutlu ve pozitif olmak, bağışıklık sistemini güçlendiriyor."

KAYNAK:
//www.sabah.com.trPaylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:01 Ocak 2000

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.