NPİSTANBUL'DALAR

Zeynep Güçlücan

Atv'de yayınlanan Bir Şarkısın Sen müzik programında yer alan katılımcılara NPİstanbul ekibi destek veriyor.

NPİstanbul Etiler ekibinden Psk. Aynur Sayım, Psk. Leyla Arslan ve Psk. Hande Sinirlioğlu'nun destek verdiği çocukların ailelerine de anket ve form gönderildi.

Katılımcı 13 çocuk ile geçtiğimiz günlerde hastane konferans salonunda yapılan grup çalışmasında uzman psikologlar çocukların çalışmaya uyum ve motivasyonlarının son derece yüksek olduğunu belirtti.

VERİLEN DESTEĞİN İÇERİĞİ VE AMACI

İletişim becerileri, kendini ve başkalarını tanıma yeteneği, problem çözme becerileri, motivasyon ve hedefe ulaşma  becerilerinin gelişimi, grup uyumu, sözsüz iletişim, duygu ve düşüncenin uyumu, problem çözme yeteneğini geliştirmek amacıyla verilen eğitimin çocuklara çok büyük katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Çalışmayı yürüten Psk. Leyla Arslan destek programıyla ilgili bilgiler verdi:

"Çocuklara sosyal ve duygusal zekayı desteklemek amacıyla  bir paket program hazırlanmıştır. Ayrıca çocukların ailelerini  de tanınmak hedeflenmiştir, bireysel ihtiyaçlar tespit edilirse  veya gruba uyumda sorun görülürse  bireysel takip başlanacaktır. Programda, son yıllarda psikoloji biliminde öne çıkan pozitif psikoloji akımıyla koruyucu ruh sağlığı çalışmaları temel amaç olarak kabul edilmiştir."


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:21 Ekim 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.