Obezite terör kadar tehlikeli

Obezite terör kadar tehlikeli  Obeziteden kaynaklanan tehditin İngiltere için terör tehditi kadar tehlikeli olduğu kaydediliyor.

İngiliz yayın kuruluşu BBC’ye göre, aynı zamanda İngiliz hükümetinin danışmanı olarak çalışan Durham Üniversitesinden kamu sağlığı uzmanı Prof. David Hunter, bakanların hemen cesur kararlar almaları gerektiğini kaydetti.

Haberde, bu cesur kararlar arasında, gıda üreticilerini ürünlerinin içeriğindeki tuz, yağ ve şekerin iyileştirilmesine mecbur bırakmanın da olabileceği kaydediliyor.

Haberde, Prof. Hunter’ın , önlemler arasında, daha büyük uyarı etiketleri, sağlıksız yiyeceklerin vergilendirilmesinde değişiklik ve hatta üreticileri yiyeceklerdeki tuz, şeker ve yağı kesmeye zorlayacak düzenlemeleri de saydığı kaydedildi.

KAYNAK: //www.hurriyet.com.tr/yasasinhayat/9659909.asp?gid=245&sz=2088


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:20 Ağustos 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.