PSİKOLOG'DAN KONFERANS

A.A

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ ) tarafından 23-24 Mayıs tarihlerinde ilki gerçekleştirilecek Uluslararası Yaşayan Kuramcılar Konferansı-Howard Gardner etkinliği MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu'nda gerçekleştirilecek. Howard Gardner'in vereceği konferansta inovasyon ve zeka, yaratıcı sınıflar, etkin öğretme ve öğrenme ile çoklu zeka kuramı anlatılacak.

Gardner Burdur'a gelmeden önce bugün ve yarın İstanbul'da çeşitli programlara katılacak.

GARDNER KİMDİR?

Halen Harvard Üniversitesinde görev yapan Howard Gardner, çoklu zeka kuramını ortaya atan bilim adamıdır. 1981'de MacArthur ödülü alan Gardner, standart psikometrik araçlarla ölçülebilen tek bir zeka olduğuna dair geleneksel kuramı eleştirileriyle tanınmaktadır. Gardner, ilk kez 1983 yılında her bireyin birbirinden farklı pek çok zekası olduğu, bunların her birinin kendilerine özgü bir biçimde geliştiği ve çalıştığı tezini ortaya atmıştır.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:22 Mayıs 2009

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.