PSİKOYORUM DA BU AKŞAM ERGENLERDE ÖĞRENME BİÇİMLERİ KONUŞULACAK

PSİKOYORUM DA BU AKŞAM ERGENLERDE ÖĞRENME BİÇİMLERİ  KONUŞULACAKPsikoyoruma bu akşam iki ergen psikolog konuğu oluyor. Uzman Ergen Psikologu Orhan Gümüşel ve Hande Sinirlioğlu Ertaş ergenlerde örenme biçimleri konusu8nda önemli tespitlerde bulunacaklar.

Çocukluktan ergenliğe geçişin genellikle sancılı olduğu bir dönemdir. Bu dönemte genç kendi bireyselliğini öne alarak aile bazı çatışmalar yaşamaktadır. Ergen gencin artık öncelikleri değişmiştir. Olaylara daha farklı bakar. Rol modelleri farklılaşmıştır. Ebeveynini beğenmez farklı arayışlar içinde olur. Kimi zaman kendi özgüvenini ispat etmeye de girişebilir. Bu durumda gerginleşen aile içi ilişkiler ailede başka sorunlara da neden olur. Yeni arkadaşlar ortaya çıkar. Onlarla geçirilen zaman artar. Diğer görev ve sorumluluklarda aksamalar yaşanır.

Bu dönemde akademik hayatta çoğunlukla başarı düşmeye başlar. Ergenlik ile değişen ilgiler okula, eğitime, öğrenmeye yansır.

İşte bu akşam ergen uzmanları ergenlerin öğrenme biçimleri konusunda aileleri ve öğretmenleri uyaracaklar ve onlara önemli ipuçları verecekler.

Ergenlerin ve ergen anne babaların bu programı özellikle izlemeleri kendilerine yararlar sağlayabilir.

Programın sunuculuğunu Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, yapımcılığını Ersin Turan, koordinatörlüğünü Uğur İlyas Canbolat yapıyor.

Canlı SMS ve telefon bağlantısı ile soru alan Psikoyorum bu gece saat 00.15 de SKY TURK’te canlı ekrana geliyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:08 Ekim 2008

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.