Sadece 30 dakikada brezilya kalçasına sahip olun

Kadınların hayali şekilli ve sıkı kalçalara sahip olmak için yapılması egzersizler nelerdir?

Tüm kadınların hayali Brezilyalı kadınlar gibi sıkı ve kalkık kalçalara sahip olmaktır. Kalçaları şekillendirmek için en etkili strateji ise doğru bir egzersiz rutini edinmektir. Bacak ve kalça kaslarını çalıştıran hareketleri egzersiz rutininize ekleyerek siz de hayalinizdeki sıkı ve dolgun kalçalara sahip olabilirsiniz. Günde yarım saat harcayarak yapacağınız egzersizler ile hem kalori yakalabilir hem de ideal kalçalara kavuşabilirsiniz. İşte brezilya kalçasına sahip olmak için yapılacak egzersizler:

1. SQUAT

Dolgun ve sıkı kalçalara sahip olmak için yapılması gereken hareketlerin başında squat gelir. Squat arka bacak ve kalçaları yoğun şekilde çalıştıran en iyi hareketlerden biridir. Düzenli olarak yapıldığında kalçaları şekillendirir ve sıkılaşmasını sağlar. Squatın pek çok çeşidi vardır. Dolgun kalçalara kavuşmak için ağırlıkla squat çalışmak daha faydalı sonuçlar sağlar. Elinize alacağınız dumbellarla çömelme hareketini 3 set ve 15 tekrar halinde uygulayabilirsiniz. Bunun yanında ağırlık barı ile squat yapmak da sıkı kalçalara sahip olmanıza olanak sağlar. Sumo squat da dumbellarla birlikte düzenli çalıştığınızda kalkık kalçalara sahip olmanıza yardım eder.

2. LUNGE

Kalça dostu bir başka hareket ise lunge. Lunge hareketinin de sayısız çeşidi bulunuyor. Temel lunge hareketi elleri birleştirerek öne doğru hamle yapıp arka bacağı esnetme prensibine dayanır. Kalça ve arka bacakları mükemmel şekilde çalıştıran bu hareket yağ yakımını da maksimuma çıkaran bir egzersizdir. Lunge hareketini ellerinize dumbel alarak yapabileceğiniz gibi ağırlık barı ile de çalışarak daha diri popo kaslarına kavuşabilirsiniz.

3. KİCK BACK

Mat üzerinde yapılan kick back hareketi kalça ve arka bacakları çalıştırarak sıkılaşmalarını sağlar. Matta yüz üstü pozisyonda dirsekler yerde olacak şekilde dizlerinizin üzerinde durarak bacaklarınızı sırasıyla çifte atar gibi yukarı kaldırıp indirin. Her bacak için 15 tekrar 3'er set halinde hareketi uygulayabilirsiniz. Kick back iç bacakları da çalıştırmasının yanı sıra selülit problemlerini de azaltarak daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar.

4. PEEİNG DOGS

Mat üzerinde dirsekleriniz ve dizleriniz yerde duracak şekilde sırasıyla bacaklarınızı yana doğru açık kapama hareketi olan peeing dogs, kalçaları sıkarak yapıldığında dolgun ve diri kalçalara sahip olmanıza yardım eder. Her bacak için 3 set ve 20 tekrar şeklinde yapılan bu hareket bacakları sıkılaştıran en etkili egzersizlerdendir.

HÜRRİYET


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:14 Haziran 2017Yayınlanma Tarihi:06 Kasım 2016

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.