SELZEDELERE PSİKOLOJİK DESTEK

DHA

26 Ağustos 'ta 13 kişinin hayatını kaybettiği, sel felaketinden etkilenen vatandaşlara psikososyal destek verilecek.

 


Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, 26 Ağustos tarihinde 13 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin de kaybolduğu Gündoğdu Beldesi’ndeki sel felaketinden etkilenen vatandaşlara psikososyal destek verileceğini açıkladı.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Dr. Tepe, Gündoğdu’da yaşanan sel ve heyelan felaketi sonrası afet bölgesinde yaşayan kişilerde ortaya çıkabilecek psikolojik bozuklukların önlenmesi amacıyla bölgedeki aile hekimleri ile iş birliği yaparak, psikososyal destek çalışmalarının başlatıldığını belirtti. Dr. Tepe açıklamasında şöyle dedi:

“Psikososyal bozukluklar nedeni ile aile hekimlerine başvuran vatandaşlar, isim ve adres olarak tespit edildi. Öncelikli olarak bu vatandaşların psikolojik değerlendirmeleri yapılarak psikiyatrist ya da psikoloğa yönlendirilmeleri sağlandı. Bu tür psikolojik şikayetleri olan tüm vatandaşlarımızın, müdürlüğümüz Ruh
Sağlığı ve Sosyal Hastalıklar Şube Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekmektedir.”
 


Paylaş

Görüntülenme:
Yayınlanma Tarihi:28 Eylül 2010

© 2024e-Psikiyatri.com, bir NPGRUP sitesidir,
e-Psikiyatri.com bir NPGRUP sitesidir. Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerini ikame etmek değil, desteklemek için tasarlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler bir hekime danışmanın yerine geçmez. Tüm hakları saklıdır.