Sevişmek için perşembe, zam için çarşamba

İngiltere’de bir tüketici dergisinin yaptığı araştırmaya göre seks için en iyi gün perşembe, patrondan zam istemek için ise çarşamba.

İngiltere’de bir tüketici dergisinin yaptığı araştırmaya göre seks için en iyi gün perşembe, patrondan zam istemek için ise çarşamba.

Habertürk'ün haberine göre İngiltere’de yayınlanan tüketici dergisi Which, okurları için her şeyin en iyi, en yararlı ya da ucuz olduğu günü belirledi. Araştırma sonuçlarını, uzman görüşlerini ve fiyatları inceleyen dergide yayınlanan yazıya göre seks için en iyi gün perşembe, uçakla bir yere gitmek için ise salı. İşte, hangi günün neye elverişli olduğu ve nedenlerinin listesi: Pazartesi günü fotoğraf makinesi veya kamera alın: Bu sektörde en çok ve fazla ucuzluk bugün yapılıyor. Salı günü uçun veya yemeğe çıkın: Cumaya oranla uçak biletleri yüzde 35 ucuz olduğu için bugünü seçmek keseniz için daha iyi. Restoranlara ise hafta sonundan sonra genellikle salı günü taze gıda geliyor. Çarşamba günü zam isteyin: Bir anketin sorularını yanıtlayan 10 müdürün yedisi çarşambanın zam istenmesi için en iyi gün olduğunu söyledi. Marketlerin en boş olduğu zaman ise çarşamba akşamları.

CİNSEL SAĞLIKLA İLGİLİ HER ŞEY

PERŞEMBE GÜNÜ SEKS YAPIN

London School Of Economics’teki uzmanların araştırmasına göre perşembe sabahı seks için ideal çünkü seks hormonlarını yönlendiren kortizol seviyesi en yüksek seviyeye perşembe günü ulaşıyor. Cuma günü evlenin veya evinizi satın: Düğünler genellikte cumartesi yapılır.

CİNSEL SORUNLARINIZ MI VAR

Ancak cuma akşamı masraf yarı yarıya düşüyor. ABD’deki emlakçı Redfin’in araştırmasına göre evini cuma günleri satışa çıkaranlar daha kolay ve iyi paraya satıyor. Sigarayı bırakmak da sonrasında hafta sonu, yani iş stresinin olmadığı bir zaman olduğu için cuma günleri daha kolay. Pazar günü e-Bay’daki açık artırmanızı sonlandırın: İnternette satış yapanlar en iyi sonucu açık artırmalarını pazar günü sonlandırdıklarında alıyor. HABERTÜRK

Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:20 Kasım 2012Yayınlanma Tarihi:27 Kasım 2012