Siyaset bilimci, dünya meselelerini iyi okumalı

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde dünya ve Türkiye meselelerine hakim, günümüzde yoğunlaşan ilişkiler ağını kavramsal çerçevede yorumlayacak uzmanlar yetiştirilmesi hedefleniyor.

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, günümüzde yoğunlaşan ilişkiler ağını kavramsal bir çerçeveden yorumlayabilecek ve güncel gelişmeleri takip edebilecek uzmanlar yetiştirmeyi amaçlıyor.

Eğitimin İngilizce olduğu bölümde dünya ve Türkiye meselelerine hakim, yabancı dil bilgisine sahip, analitik düşünce yapısını benimsemiş, eleştirebilen ve çözümleyen, kendisini sürekli yenileyen, girişimci, sorgulayıcı, etik değerleri benimseyen, ortak çalışmaya ve demokratik katılıma yatkın donanımlı uzmanlar yetiştirilmesi hedefleniyor.

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof.Dr. Mithat Baydur, öğrencilere küresel ilişkileri siyasi, ekonomik ve kültürel süreçlerin iç ilişkilerini disiplinler arası bir bakış açısıyla kavrama becerisi kazandırmaya yönelik eğitim verildiğini söyledi.

Program kapsamında verilen eğitimle öğrencilerin iş ortamına hazırlanmalarının hedefleniyor. Bölümden mezun olan öğrenciler, Dışişleri Bakanlığında, uluslararası örgütlerde, Avrupa Birliği kurumlarında, uluslararası özel şirketlerde ve medyanın siyaset ve dış politika birimlerinde, bankaların dış ilişkiler bölümlerinde çalışma olanağı bulabiliyor.


Paylaş

Görüntülenme:
Güncellenme Tarihi:29 Ağustos 2017Yayınlanma Tarihi:28 Ağustos 2017